DAJ CYNK

HTC Desire 20 pro - solidny smartfon z pięcioma aparatami

Henryk Tur (HTur)

Testy sprzętu

Bateria pojemna, ale ładowanie ślimacze

Bateria HTC Desire 20 pro ma pojemność 5000 mAh. Producent zapowiada, że przy pełnym naładowaniu można oglądać non-stop materiały wideo w jakości HD przez 27,6 godzin, a także 25,7 h przeglądać internet. No cóż - z zegarkiem w ręku nie patrzyłem, jak szybko bateria się rozładowuje, tylko używałem smartfona do codziennych działań, czyli przeglądania sieci, poczty, czytania e-booków i grania w mniej wymagające gry oraz oglądania YouTube. Mój wniosek jest taki, że wystarczy pełne ładowanie raz na dwa dni i ma się spokój. Jeśli naładujesz smartfona np. w sobotę rano, powinno to spokojnie wystarczyć na cały weekend.

Jeśli jednak mówimy o samym ładowaniu, tutaj smartfon HTC wypada dość słabo. Mamy w zestawie ładowarkę Quickcharge 3.0, ale najpierw sprawdziłem, jak szybko naładuję telefon, jeśli podepnę go kablem od ładowarki do komputera. Efekt był mocno rozczarowujący. Bateria miała 0% dokładnie o 14:10. Niecałą godzinę później, o 15:08 zapełniła się do 33%, ale do 100% doszła dopiero po 17:40. Czyli - ponad 3,5 godziny. Wspominany przeze mnie w tym tekście Galaxy M21 ma baterię większą - 6000 mAh i ładuje ją od 0 do 100% w czasie o godzinę krótszym. A czy jest lepiej  z ładowarką firmową? Tutaj ładowanie od 0% rozpocząłem o 21:50. Do 38% dotarło o 23:03, a do 62% o 23:47. Czyli - nieco szybciej, ale również nie imponująco.

HTC Desire - czy to smartfon wart pożądania?

Spędziłem z HTC Desire 20 pro ponad miesiąc i większych zastrzeżeń mieć nie mogę. To dobry telefon do przeglądania sieci, cieszenia się multimediami czy grania w gry. Pod tym względem doskonale spełnia swoje zadanie - jest szybki, nie ma efektu throttlingu, a wyświetlacz wpływa bardzo pozytywnie na przyjemność płynącą z obcowania z Desire. Nie spodoba się tym użytkownikom, którzy lubią korzystać z widżetów i ulepszeń dawanych przez nakładki producentów. Irytuje nieco fakt zapisywania zdjęć w usłudze Google bez możliwości zmiany tego wyboru. 

Przez ostatecznym werdyktem podsumujmy plusy i minusy HTC Desire 20 pro. Zalety to:

  • duży wyświetlacz Full HD+
  • estetyczna obudowa
  • szybkie działanie (dzięki 6GB RAM i brakowi nakładki)
  • moduł NFC do płatności zbliżeniowych
  • szybko działający czytnik linii papilarnych
  • porządne aparaty - tylny i przedni
  • pojemna bateria

Do wad mogę natomiast zaliczyć:

  • czasem strony niespodziewanie się wieszają, dochodzi nawet do restartu urządzenia
  • bateria ładuje się bardzo długo
  • przy zoomie blakną kolory, a obraz rozmywa się
  • stabilizacja w nagraniach wideo nie istnieje
  • zapisywanie zdjęć tylko w usłudze Google

Czyli - jest solidnie, ale w paru aspektach mogłoby być lepiej. Dlatego też dostaje ode mnie solidne 7,5 na 10 punktów. Nie jest źle i powrót marki na rynek wypada uznać za udany. Jeśli HTC pójdzie tym tropem, może zacząć zyskiwać coraz większe uznanie.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: własne

Źródło tekstu: własne