DAJ CYNK

Huawei, Xiaomi czy Garmin. Kto najlepiej zrobił inteligentną wagę?

Anna Rymsza (Xyrcon)

Testy sprzętu

Którą inteligentną wagę wybrać: Xiaomi, Huawei czy Garmin?

Wybór nie jest łatwy, ale po dwóch tygodniach testowania wszystkich trzech wag wytypowaliśmy zwycięzcę… a w zasadzie dwóch, bo waga Garmin Index występuje we własnej kategorii funkcjonalnej i cenowej. W kategorii wag tańszych moim zdaniem wygrała Huawei Body Fat Scale, znana też jako Huawei Smart Scale (AH100). Jest starsza i mniej precyzyjna niż produkt Xiaomi, ale okazała się mniej zawodna.

Huawei Xiaomi Garmin wagi elektroniczne

Moim zdaniem waga Huawei jest też ładniejsza od wagi Xiaomi Mi Body Compostion Scale 2. Dzięki przewodzącej prąd powłoce z indu domieszkowanego cyną (10 proc.), producent mógł zrezygnować ze stalowych elektrod. Płaską powierzchnię łatwiej umyć i nie trzeba celować stopami w elektrody przy ważeniu. Huawei Smart Scale okazała się też stabilniejsza od Xiaomi – przypuszczam, że to dzięki grubszym nóżkom, wyższej masie i niżej zawieszonemu środkowi ciężkości. 

Aplikacja Mi Fit wydaje mi się mniej czytelna od Huawei Health, ale jest lepiej przetłumaczona i przynajmniej stara się wskazać normy dla cech ciała. Przydałaby się możliwość wymiany danych z innymi apkami, na przykład integracja z MyFitnessPal, w której monitoruję dietę (można to robić „na około” przez Google Fit, ale mam z tym kiepskie doświadczenia). Tu z kolei Huawei Health ma niewielką przewagę.

Porównanie wag Xiaomi, Huawei i Garmina
  Mi Body Composition Scale 2 Huawei Smart Scale Garmin Index

Estetyka

+ +++ -

Nóżki

+ +++ +++

Prezentacja danych (wyświetlacz)

+ +

+++

Synchronizacja danych

+ +++ +++

Łatwość obsługi

+

+

+++

Obsługa przez kilka osób

+

+++

+++

Prezentacja danych (aplikacja)

+ + +++

Waga Garmin Index wygląda okropnie, ale rozkłada konkurencję na łopatki możliwościami i wygodą. Nie trzeba się ważyć ze smartfonem, dane zostaną przesłane do chmury po Wi-Fi. Zawartość tkanki tłuszczowej, nawodnienie i masa mięśni są podawane na ekranie wagi. Garmin jako jedyny (w tym artykule) umożliwia przeglądanie danych na stronie internetowej oraz śledzenie cyklu menstruacyjnego, który przecież też ma wpływ na wagę. 

Specyfikacja każdej z wag
  Mi Body Composition Scale 2 Huawei Smart Scale Garmin Index

Waga

1,7 kg

1,85 kg

2,8 kg

Wymiary

300 × 300 × 25 mm

300 × 300 × 18,7 mm

350 × 310 × 300 mm

Materiały

szkło hartowane,
ABS,
stal nierdzewna

szkło hartowane z powłoką ITO,
ABS

szkło hartowane z powłoką ITO,
ABS

Łączność

Bluetooth 5.0 LE

Bluetooth 4.1

Bluetooth LE,
Wi-Fi 2,4 GHz,
ANT+

Zasilanie

4 × AAA (na 12 m-cy)

4 × AAA

4 × AA (do 9 m-cy)

Maksymalna masa

150 kg

150 kg

181,4 kg

Liczba obsługiwanych osób

16 + tryb gościa

10

16

Metoda pomiaru

impedancja bioelektryczna

Na koniec porównałam jeszcze podstawowe parametry wag. Jeśli zależy ci na małej wadze łazienkowej, odpowiednim wyborem będzie produkt Xiaomi lub Huawei (mnie bardziej przekonała waga Huawei Body Fat Scale). 

Jednak jeśli ktoś z domowników waży między 150 i 180 kg, trzeba szarpnąć się na Garmin Index. Ta waga będzie też lepsza, jeśli nie chcesz ważyć się ze smartfonem w dłoni i gry korzystasz z profesjonalnych urządzeń dla sportowców firmy Garmin. Problemem jest tylko cena – można za nią kupić 5 wag Xiaomi i jeszcze zostanie na średnią pizzę dużą sałatkę.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: wł.