DAJ CYNK

Test telefonu Huawei P30 Lite - świetny tryb nocny to nie wszystko

Marian Szutiak (msnet)

Testy sprzętu

Interfejs systemowy i aplikacje dodatkowe

Huawei P30 Lite pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 9.0 Pie z interfejsem EMUI 9.0.1. Domyślnie skróty do wszystkich aplikacji są tu umieszczone na pulpitach, ale możemy też włączyć styl klasyczny ekranu głównego, w którym wydzielona jest szuflada z aplikacjami. Skróty możemy łączyć w foldery, dzięki czemu łatwiej jest zachować porządek.

Jeśli chodzi o personalizację interfejsu systemowego, mamy do dyspozycji standardowy zestaw opcji, obejmujący między innymi zmianę motywu, tapety, układu ikon czy wielkości czcionek i innych elementów „wystroju”. Możemy również personalizować przyciski nawigacyjne, zmieniając ich kolejność lub dodając dodatkowy, służący do wysuwania panelu z powiadomieniami. Jeśli chcemy, możemy przyciski zamienić na gesty lub dodać dodatkowy przycisk wiszący, który da się umieścić w dowolnym miejscu na ekranie. Wcięcie w ekranie da się „wyłączyć” (wizualnie).

Huawei instaluje w swoich urządzeniach własne aplikacje systemowe i multimedialne, a także kilka narzędzi dodatkowych. Do dyspozycji mamy również zestaw klientów podstawowych usług Google’a oraz takie programy, jak Amazon Shopping, Booking.com czy Facebook.

Wśród aplikacji dodatkowych, na uwagę zasługuje HiCare, czyli narzędzie służące do zarządzania wszelkimi problemami, które mogą wystąpić i skorzystania z serwisu. Zdrowie Huawei z kolei pozwoli nam śledzić własną aktywność fizyczną, szczególnie wtedy, gdy dodatkowo używamy zegarka marki Huawei lub Honor. Jest też Tryb impreza – dzięki tej aplikacji kilka smartfonów Huaweia może jednocześnie odtwarzać tę samą muzykę. Przydatne, gdy nie mamy innego systemu audio.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News