DAJ CYNK

Huawei Watch GT 3: smart zegarek, który możesz nosić na co dzień i na treningi

Mieszko Zagańczyk

Testy sprzętu


Aplikacje, AppGallery

W menu otwieranym za pomocą koronki znajdują się skróty do aplikacji. Co tam dokładnie znajdziemy? Są ta trzy skróty odnoszące się do ćwiczeń i ich rejestru, aplikacje monitorujące kondycję organizmu – tętno, SpO2, temperatura skóry – ponadto motywująca apka Zdrowe życie, a także rejestry aktywności, snu i stresu. Dalej znajdziemy ćwiczenia oddechowe, rejestr połączeń telefonicznych, kontakty, muzykę, barometr, kompas, powiadomienia, pogodę, portfel (nieprzydatny), stoper, minutnik, alarm, latarkę, „Znajdź mój telefon” i skrót ustawień. Jest więc tego całkiem sporo.

Jeżeli dla kogoś to wciąż mało, to może jeszcze zajrzeć przez telefon do zegarkowego AppGallery. Niestety, liczba aplikacji dostępnych tam dla Watcha GT 3 w czasie testów wynosiła 26, z czego większość wydała mi się mało przydatna, może poza kalkulatorem i Petal Maps.


Funkcja telefonu

Za pomocą zegarka i sparowanego smartfonu można prowadzić rozmowy telefoniczne. Nie ma tu funkcji eSIM, jak w modelu Watch 3 Pro, ale nie ma przeszkód, by wykorzystać Watcha GT 3 jako zestaw głośnomówiący. Zegarek pozwala na wybieranie połączeń, jak i ich odbieranie. Wbudowany głośniczek nie oferuje zbyt wysokiego natężenia dźwięku, jednak bez problemu można prowadzić konwersację w niezbyt hałaśliwym otoczeniu, np. w domu. Dodatkowym usprawnieniem funkcji telefonu jest książka kontaktów, którą jednak trzeba dodać za pomocą aplikacji Zdrowie – bez tego zegarek zapisuje tylko te kontakty, które nawiązywały połączenie i tylko w rejestrze połączeń.

Po sparowaniu zegarka ze słuchawkami Bluetooth powstaje jeszcze jedna opcja na prowadzenia rozmów – w tym wariancie zegarek służy tylko do odbierania lub nawiązywania połączeń, za to rozmawiać można bardziej dyskretnie przez słuchawki. 

Aplikacja na smartfon

Jak zawsze w przypadku smart zegarków Huawei, do prawidłowego działania wraz ze smartfonem niezbędna jest instalowana w nim aplikacja Zdrowie. I tu zaczynają się schody. Żeby zegarek mógł być wykryty przez smartfon, wymagana jest aplikacja Huawei Zdrowie w wersji co najmniej 12.0.10.365. Problem w tym, że trudno ją gdziekolwiek znaleźć – nawet na smartfonie Huawei P40 w AppGallery była starsza wersja, podobnie na stronie producenta. Być może w najnowszych smartfonach Huawei (np. nova 9) aplikacja jest zainstalowana w odpowiedniej wersji i należy życzyć producentowi, by jak najszybciej udostępnił ją oficjalnie dla wszystkich (tak jak nam do testów).

HUAWEI Watch GT 3 test opinia recenzja

Nowością w aplikacji powiązaną z funkcją zegarka jest kafelek „Zdrowe życie” na głównym ekranie. Pozwala on określić kilka codziennych celów, które mają zapewnić lepszą kondycję użytkownika. Można więc zdefiniować codzienną liczbę kroków, ćwiczenia oddechowe, długość snu i czas wstawania, czas dziennej aktywności czy ilość wypitej wody. Jest także cel „codzienny uśmiech”, który zachęca, by każdego dnia się uśmiechać – tego jednak oczywiście zegarek już swoimi czujnikami nie zmierzy.

HUAWEI Watch GT 3 test opinia recenzja

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: własne