DAJ CYNK

Infinix Zero Ultra – 200 Mpix i błyskawiczne ładowanie w pięknym wydaniu

Marian Szutiak (msnet)

Testy sprzętu

Infinix Zero Ultra wyświetlacz


Wyświetlacz i jakość obrazu

Infinix Zero Ultra został wyposażony w 6,8-calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 1080 x 2400 pikseli, co daje zagęszczenie punktów na poziomie 387 ppi. To w zupełności wystarcza, by obraz na ekranie był zawsze ostry i pozbawiony poszarpanych krawędzi.

Infinix Zero Ultra wyświetlacz

Na pochwałę i dużego plusa zasługuje wysoka jakość wyświetlanego obrazu, który tak samo dobrze wygląda pod każdym kątem. Dzięki zastosowanej technologii ma on też doskonały kontrast. Świetnie wyglądają również kolory, które dodatkowo są wierne oryginałowi – wartość wskaźnika ∆E dla żadnego ze sprawdzanych kolorów (a było ich niemal 200) nie przekroczyła trójki, a średnia była sporo niższa od 1. Szczegóły w tabeli poniżej.

Styl kolorów Temperatura bieli Pokrycie Gamy Objętość Gamy Średnie ∆E (MAX)
Jaskrawy 6569 K 100% sRGB
97,8% AdobeRGB
97,9% DCI P3
179,2% sRGB
123,5% AdobeRGB
126,9% DCI P3
0,60 (2,69)
Oryginalny 6508 K 100% sRGB
92,6% AdobeRGB
97,8% DCI P3
162,1% sRGB
111,7% AdobeRGB
126,9% DCI P3
0,46 (1,79)
 
Wyświetlane kolory w porównaniu z gamą sRGB (po lewej tryb jaskrawy, po prawej oryginalny)
Wyświetlane kolory w porównaniu z gamą sRGB (po lewej tryb jaskrawy, po prawej oryginalny)

Wyświetlacz w testowanym smartfonie nie jest mistrzem jasności, lecz nie przeszkadza to w komfortowym korzystaniu z niego w zasadzie w każdych warunkach, także w słoneczny dzień. Maksimum zmierzone przeze mnie w trybie manualnym wyniosło 500 nitów. Taka sama była jasność przy włączonej regulacji automatycznej, a wzrosła do 720 nitów po włączeniu trybu wysokiej jasności.

Oprócz jasności ekranu, możemy też zmienić częstotliwość jego odświeżania oraz aktywować filtr światła niebieskiego (ochrona wzroku). Z kolei wybierając styl kolorów mamy również możliwość zmiany ich temperatury. Do dyspozycji jest też ciemny motyw, który na wyświetlaczach AMOLED pozwala zaoszczędzić nieco energii i jest mniej męczący dla oczu, szczególnie w nocy.

Infinix Zero Ultra zrzuty - ustawienia obrazu

Infinix Zero ultra został wyposażony w funkcję Zawsze na wyświetlaczu (AoD). Dzięki niej zobaczymy na wygaszonym ekranie godzinę, datę czy powiadomienia. Wygląd tego elementu interfejsu możemy zmieniać, korzystając z dostępnych w ustawieniach opcji.

Infinix Zero Ultra AoD

Głośniki i jakość dźwięku

Infinix Zero Ultra ma dwa głośniki stereo, które grają zaskakująco dobrze. Dotyczy to w szczególności środkowej części sceny muzycznej. Tony bardzo wysokie bywają czasem drażniące dla uszu. Efekt ten jest mniejszy, gdy telefon leży na plecach, na przykład na blacie biurka lub stołu. O głębokich basach możemy zapomnieć – jak zwykle w takich przypadkach. Maksymalna głośność, zmierzona w odległości około 60 cm od głośników, wyniosła 85 dB. To bardzo dobry wynik.

Nie zmienia to faktu, że testowany smartfon nadaje się do oglądania filmów czy słuchania muzyki. Zawsze jednak warto sięgnąć po lepsze głośniki lub słuchawki. Te możemy połączyć z telefonem przewodowo (USB-C) lub bezprzewodowo (Bluetooth). W zestawie testowym znalazła się przejściówka, dzięki której mogłem do urządzenia podłączyć słuchawki z wtyczką Jack 3,5 mm.

Infinix Zero Ultra słuchawki


Nastawy dźwięku są zebrane w menu Dźwięk DTS. Możemy przy tym zdać się na automat dobierający ustawienia do tego, czego słuchamy, lub ręcznie wskazać odpowiednią opcję. W tym drugim przypadku możemy dodatkowo ustawić sposób działania stereo oraz włączyć wzmocnienie basów, wokalu lub tonów wysokich. Jest też korektor graficzny.

Infinix Zero Ultra zrzuty - ustawienia dźwięku

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Marian Szutiak / Telepolis.pl