DAJ CYNK

Test LG Q60 - średniopółkowy telefon z potencjałem

Damian Szerszeń (damianoo)

Testy sprzętu

Wydajność

Sercem testowanego smartfonu jest ośmiordzeniowy układ MediaTek Helio P22 MT6762 wspierany przez 3 GB pamięci RAM. Taki zestaw potrafi zapewnić przyzwoitą wydajność urządzenia podczas codziennego korzystania. LG Q60 działa szybko, choć od czasu do czasu zdarzają mu się krótkie przycięcia, szczególnie widoczne podczas animacji interfejsu. Poza tym nie ma co liczyć na płynne działanie bardziej wymagających gier. Niemniej jednak nie mam większych zastrzeżeń co do wydajności smartfonu, który w codziennym użytkowaniu sprawuje się lepiej, niż wynikałoby to z rezultatów uzyskanych w benchmarkach.

LG na tle konkurencji radzi sobie znacznie lepiej z zarządzaniem procesami działającymi w tle, dzięki czemu nie występują problemy związane z ponownym uruchamianiem niedawno zminimalizowanych aplikacji. Urządzenie zostało także wyposażone w 64 GB pamięci na dane, z czego do dyspozycji użytkownika dostępne jest około 48 GB. Pamięć można rozszerzyć przy pomocy kart micro SD i nie trzeba przy tym rezygnować z funkcji dual SIM.

Zasilanie

Za dostarczenie energii do działania odpowiada litowo-polimerowy akumulator o pojemności 3500 mAh. Podczas standardowego używania urządzenia podczas testów, LG Q60 był w stanie wytrzymać niemal 2 dni przed koniecznością podłączenia go do ładowarki, osiągając przy tym czas pracy z włączonym ekranem na poziomie 4,5 godziny.

Korzystając z dołączonej do zestawu ładowarki o mocy 5 W proces ładowania trwał prawie 3 godziny. W ustawieniach urządzenia znajdziemy przydatną aplikację Smart Doctor, przy pomocy której można łatwo optymalizować działanie urządzenia poprzez usuwanie zbędnych plików, zamykanie procesów działających w tle oraz aktywowanie jednego z dwóch dostępnych trybów oszczędzania energii.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News