DAJ CYNK

Test LG Q60 - średniopółkowy telefon z potencjałem

Damian Szerszeń (damianoo)

Testy sprzętu

Multimedia

Decydując się na zakup LG Q60 można otrzymać w prezencie głośnik bezprzewodowy LG XBOOM, którego jednak nie otrzymałem w zestawie testowym, w związku z czym skupię się wyłącznie na możliwościach multimedialnych samego urządzenia. LG, znane z wysokiej jakości dźwięku we flagowych modelach, w przypadku Q60 wypada tylko przeciętnie. Dźwięk wydobywający się z pojedynczego głośnika multimedialnego jest płytki, a przy maksymalnym poziomie głośności wyraźnie zniekształcony. Po podłączeniu słuchawek (których nie ma w zestawie ze smartfonem) możemy skorzystać z funkcji dźwięku przestrzennego Cinematic DTS:X 3D, która pozytywnie wpływa na jakość odtwarzanego dźwięku. W ustawieniach dźwięku znajdziemy opcję normalizacji dźwięku oraz możliwość dostosowania efektów dźwięku przestrzennego. Zabrakło natomiast standardowego equalizera. Ciekawostką jest funkcja Odtwarzanie Eco, która maksymalnie zmniejsza jasność ekranu np. podczas słuchania muzyki w aplikacji YouTube.

Aparat fotograficzny

Obsługa aparatu fotograficznego odbywa się przy użyciu autorskiej aplikacji Aparat, która charakteryzuje się minimalizmem i wygodą. W górnej części ekranu dostępne są podstawowe opcje i tryby, w dolnej zaś przełączniki odpowiadające za aktywację trybów takich jak sztuczna inteligencja oraz rozmycie tła. Na bocznej krawędzi możemy łatwo przełączyć się między trybem standardowym a szerokokątnym. Brakuje tu funkcji znanej z droższych modeli LG, która umożliwiała jednoczesny podgląd widoku z obu obiektywów. Pozwalało to wybrać odpowiedni tryb do danej scenerii. Dostępna jest także funkcja QLens, umożliwiająca np. skanowanie kodów QR oraz wyszukiwanie za pomocą zdjęć.

Wykorzystanie potrójnego modułu fotograficznego wskazuje, że grupą docelową w przypadku LG Q60 są osoby, którym zależy na jakości zdjęć. Po testach mogę stwierdzić, że cel został zrealizowany w 50%. Zdjęcia wykonane głównym aparatem są dobrej jakości, przy optymalnych warunkach oświetleniowych charakteryzują się naturalnym odwzorowaniem kolorów oraz zadowalającą szczegółowością. Automatyczny tryb HDR radzi sobie bez zarzutów, a tryb sztucznej inteligencji trafnie rozpoznaje typ fotografowanej sceny. W przypadku słabego oświetlenia jakość zdjęć drastycznie spada. Mocno wzrasta poziom szumów i spada szczegółowość fotografii. Znacznie gorzej wypadają jednak zdjęcia wykonane obiektywem szerokokątnym, których poziom szczegółowości jest stosunkowo niski, mocno widoczny jest natomiast efekt rybiego oka.

Przedni aparat pozwala wykonać fotografie nadające się do wykorzystania w mediach społecznościowych, LG Q60 potrafi ponadto nagrywać filmy w maksymalnej rozdzielczości Full HD przy 30kl/s. Jakość wideo jest dobra, urządzenie dobrze radzi sobie z rejestrowaniem dźwięków oraz wykrywaniem ostrości.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News