DAJ CYNK

Samsung Galaxy Note10+ po 6 tygodniach używania. Wybór tego telefonu to dobry wybór

Marian Szutiak (msnet)

Testy sprzętu

Podstawowe funkcje telefoniczne i inne sposoby łączności

Samsung Galaxy Note10+ test recenzja

Telefon, Kontakty i Wiadomości to trio aplikacji Samsunga, które w testowanym smartfonie służą do obsługi podstawowych funkcji telefonicznych. W dwóch pierwszych możemy używać gestów w lewo lub w prawo, co służy odpowiednio do nawiązywania połączenia głosowego z wybranym numerem lub użycie krótkiego kodu oraz rozpoczęcie procesu wysyłania wiadomości SMS/MMS. Nieco innych gestów możemy użyć do wyciszenia dzwonka telefonu – wystarczy w tym celu zakryć wyświetlacz ręką lub odwracając telefon ekranem w dół. Wszystkie teksty wprowadzimy za pomocą Klawiatury Samsung. Jeśli nie będzie nam odpowiadała, możemy ją zmienić na inną, pobraną ze sklepu Google Play lub Galaxy Store.

Samsung Galaxy Note10+ test recenzja

Jakość połączeń głosowych w Samsungu Galaxy Note10+ stoi na bardzo wysokim poziomie, jak przystało na urządzenie z górnej półki cenowej. Głos rozmówcy jest głośny i wyraźny, więc nie powinniśmy mieć problemów ze zrozumieniem go w zasadzie w każdych typowych warunkach, w których się znajdziemy. Moi rozmówcy również nie skarżyli się na jakość połączenia, zarówno gdy rozmawiałem w sposób tradycyjny, z telefonem przy uchu, jak i z użyciem trybu głośnomówiącego lub słuchawek z mikrofonem (przewodowych lub bezprzewodowych). Samsung Galaxy Note10+ obsługuje również takie funkcje, jak VoLTE i VoWiFi. Z obu możemy skorzystać między innymi w sieci Orange – testy prowadziłem z użyciem kart SIM tej sieci.

Samsung Galaxy Note10+ test recenzja

Samsung Galaxy Note10+ test recenzja

Samsung Galaxy Note10+ oferuje komplet współczesnych standardów łączności, z LTE cat20 i Wi-Fi 6 (802.11ax) na czele. Podczas testów nie miałem z ich działaniem żadnych problemów, także z łapaniem zasięgu. Do dyspozycji mamy również łączność Bluetooth 5.0, która pozwoliła mi na sprawne połączenie ze smartfonem zegarka, bezprzewodowych słuchawek, zewnętrznego głośnika oraz komputera (to ostatnie do przesyłania plików). Na co dzień korzystałem również z modułu NFC, oczywiście do dokonywania płatności zbliżeniowych. Tu także nie wystąpiły żadne problemy. Sprawnie działało także korzystanie z nawigacji zapewnionej dzięki odbieraniu sygnałów z satelitów - przydało mi się to podczas podróżowania autem po Polsce. Galaxy Note10+ może pozyskiwać dane z amerykańskiego systemu GPS, rosyjskiego GLONASS, europejskiego Galileo oraz chińskiego Baidou. Jest też cyfrowy kompas, który po skalibrowaniu również działał przyzwoicie.

Samsung Galaxy Note10+ test recenzja

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Marian Szutiak