DAJ CYNK

Test: Honor Band 4 - urządzenie, które dobrze wpisuje się w oczekiwania użytkowników

Damian Szerszeń (damianoo)

Testy sprzętu

Interfejs

Interfejs zastosowany w testowanej opasce charakteryzuje się prostotą. Na początku warto wspomnieć, że Honor Band nie ma funkcji ciągłego wyświetlania treści na ekranie. Do jego wybudzenia służy przycisk dotykowy pod ekranem lub wykonanie gestu uniesienia nadgarstka. Dostęp do poszczególnych funkcji odbywa się poprzez gesty przesunięcia w górę/dół. Podstawowy ekran, prezentujący informacje dotyczące godziny, kroków oraz pogody, może być wybrany spośród trzech wariantów. Pozostałe funkcje to dostęp do powiadomień z wybranych aplikacji, aktywności, ustawień oraz pomiaru tętna. Przycisk pod ekranem umożliwia powrót do ekranu głównego.

Muszę jednak przyznać, że mam ambiwalentne odczucia względem interfejsu. Z jednej strony podoba mi się jego płynność i responsywność, z drugiej zaś związana jest z nim najpoważniejsza wada urządzenia - język. Język interfejsu jest bowiem uzależniony od języka ustawionego w połączonym z opaską smartfonie, przy czym w przypadku języka polskiego w smartfonie, na ekranie Honor Banda treści prezentowane są w języku... chińskim. W efekcie do wyboru mamy: zmianę języka w telefonie na angielski, wgranie nieoryginalnego oprogramowania (wiąże się to z utratą gwarancji) lub zaakceptowanie chińskich znaczków. Pozostaje mieć nadzieję, że problem zostanie wyeliminowany poprzez aktualizację oprogramowania.

Aplikacja

Aplikacja służąca do obsługi opaski to Health od Huawei’a. Podobnie jak inne rozwiązania tego typu, aplikacja agreguje wszystkie dane dotyczące aktywności użytkownika zebrane przez opaskę. Za jej pomocą możemy zweryfikować liczbę przebytych kroków, tętno, jakość snu oraz ostatnie treningi. Dane są prezentowane w postaci przejrzystych wykresów. Aplikacja dostarcza także podsumowania wyników, dzięki którym możemy poznać chociażby średnie wartości czy informacje dotyczące jakości snu. Zaskoczył mnie natomiast fakt, że opaska i smartfon niezależnie od siebie liczą kroki, co w efekcie daje dwa różne wyniki, w zależności od źródła danych.

Ponadto aplikacja umożliwia zarządzanie ustawieniami samej opaski. Z jej poziomu możemy przede wszystkim włączyć/wyłączyć poszczególne funkcje oraz wybrać, z których aplikacji chcemy otrzymywać powiadomienia. Proces parowania aplikacji z opaską nie powinien być skomplikowany nawet dla mniej zaawansowanych użytkowników. Całość sprowadza się w zasadzie do wskazania odpowiedniego urządzenia na liście oraz potwierdzenia operacji na smartbandzie.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News