DAJ CYNK

Test opaski Xiaomi Mi Band 2

Arkadiusz Dziermański

Testy sprzętu

Xiaomi Mi Band 2 to urządzenie, które jest dostępne na polskim rynku od dłuższego czasu. W Internecie krążą różne opinie na jego temat i zazwyczaj są one negatywne. Postanowiłem się przekonać, czy faktycznie jest to taki zły sprzęt i czy warto wydać na niego 199 zł.



Xiaomi Mi Band 2 to urządzenie, które jest dostępne na polskim rynku od dłuższego czasu. W Internecie krążą różne opinie na jego temat i zazwyczaj są one negatywne. Postanowiłem się przekonać, czy faktycznie jest to taki zły sprzęt i czy warto wydać na niego 199 zł.

Zestaw i specyfikacja

W zestawie sprzedażowym znajdziemy właściwe urządzenie wraz z silikonową opaską, niewielką ładowarkę z krótkim kablem USB (nie można ładować opaski za pomocą samego kabla USB) i niewielką, składaną instrukcję.

Najważniejsze informacje na temat Mi Band 2:

  • monochromatyczny wyświetlacz OLED o przekątnej 0,42 cala,
  • wymiary urządzenia - 40,3 x 15,7 x 10,5 mm, opaska regulowana w zakresie 155 - 210 mm,
  • litowo-jonowy akumulator o pojemności 70 mAh,
  • wodoszczelna i pyłoszczelna obudowa zgodna z normą IP67,
  • czujniki mierzące przebyty dystans, krokomierz, miernik jakości snu i spalanych kalorii, pulsometr,
  • łączność Bluetooth 4.0.

Wygląd i ergonomia

Mi Band 2 składa się z dwóch elementów - urządzenia właściwego z całą elektroniką (tzw. pastylka) i gumowej opaski, w której umieszczana jest pastylka. Opaska jest wygodna, dobrze dopasowuje się do ręki i nawet przy ciasnym zapięciu nie powoduje dyskomfortu w trakcie korzystania. Można ją bez problemu nosić na lewej jak i prawej ręce, wystarczy wybrać odpowiednią opcję w aplikacjach obsługujących opaskę. Jeśli ktoś chce żeby jego Mi Band 2 wyglądał nieco inaczej, to można delikatnie przekrzywić go na ręce tak, żeby był ułożony po skosie. Nadal jest to wygodne i nie wpływa negatywnie na działanie urządzenia.

Zastosowany wyświetlacz jest czytelny i bardzo dobrze widoczny... w pomieszczeniach. Na powietrzu jego czytelność drastycznie spada i w silnym słońcu sprawdzenie godziny bez przesłonięcia ekranu dłonią jest problematyczne. Dodatkowo powierzchnia ekranu bardzo łatwo zbiera odciski palców. Samo sprawdzenie godziny jest możliwe poprzez wciśnięcie guzika na obudowie lub po przekręceniu nadgarstka tak jakbyśmy chcieli spojrzeć na zegarek. Ta funkcja działa jednak bardzo kapryśnie i nie zawsze opaska prawidłowo odczytuje ruch ręki.

Interfejs i współpraca ze smartfonem

Pierwsze połączenie opaski ze smartfonem jest bardzo prostą czynnością. Na ekranie aplikacji wyświetlane są wszystkie instrukcje, a sam proces parowania urządzeń odbywa się po dotknięciu przycisku na ekranie smartfonu i przycisku opaski.

Na starcie opaska prosi nas o podanie danych dotyczących płci, wzrostu, masy ciała, limitu kroków jaki chcemy ustalić jako dzienny cel oraz wskazanie ręki, na której urządzenie będzie noszone. Kolejnym krokiem jest ustawieniem powiadomień. Mi Band 2 informuje i sygnalizuje wibracjami (swoją drogą, bardzo silnymi) przychodzące połączenia, wiadomości oraz powiadomienia z aplikacji. W dwóch pierwszych przypadkach na ekranie opaski pojawia się ikona słuchawki, SMS-a lub koperty przy mailach. Na ekranie nie są widoczne numeru lub nazwy kontaktów. W przypadku innych aplikacji (jak np. komunikatory) na ekranie pojawia się ikona z napisem APP lub ikona aplikacji, ale tylko tych najpopularniejszych jak Facebook, Messenger czy WhatsApp.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News