Huawei ogłasza Startup Challenge i szuka pomysłów na walkę z wykluczeniami

Losy Huaweia wiszą na włosku, a firma nie ma pewności, czy nie zostanie wykluczona z budowy sieci 5G. Jednocześnie podwaja wszelkie wysiłki, by się kojarzyć Polakom jak najlepiej.  Najnowsza inicjatywa Huawei Startup Challenge to wsparcie w walce z wykluczeniami.

Mieszko Zagańczyk (Mieszko)
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na X
Huawei ogłasza Startup Challenge i szuka pomysłów na walkę z wykluczeniami
Dalsza część tekstu pod wideo

Huawei we współpracy z Fundacją Startup Hub Poland ogłasza nabór do Huawei Startup Challenge. Udział w inicjatywie mogą wziąć firmy z Polski i Europy Środkowo-Wschodniej, które zaprezentują innowacyjne rozwiązania technologiczne wspierające walkę z wykluczeniami – społecznym, edukacyjnym lub cyfrowym.

Jak wyjaśnia Huawei, blisko dwa i pół miliona Polaków żyje z poważnymi ograniczeniami sprawności, a ich współczynnik aktywności zawodowej wynosi zaledwie 28,8% i należy do jednego z najniższych w Europie. Na wielu obszarach Polski utrudniony dostęp do edukacji czy wykluczenie cyfrowe, także stanowią barierę w dążeniu do równych szans. Huawei Polska chce zachęcić młodych innowatorów do walki z tymi problemami.

W Huawei wierzymy, że wykorzystanie technologii może pomóc w zmniejszaniu nierówności, przepaści cyfrowej i przyspieszyć osiągnięcie celów zrównoważonego rozwoju. Dlatego razem z fundacją Startup Hub Poland organizujemy konkurs Huawei Startup Challenge, który ma na celu napędzanie innowacji mających głębszy wymiar społeczny a także wspieranie ich rozwoju tutaj, w Polsce, by nasz kraj stawał się sercem innowacyjności w regionie

mówi Ryszard Hordyński, dyrektor ds. strategii i komunikacji w Huawei Polska.

W konkursie mogą wziąć udział startupy, młodzi naukowcy i przedsiębiorcy z Polski i całej Europy Środkowo-Wschodniej, które chcą rozwijać swoje inicjatywy w Polsce. Zgłaszane projekty mogą dotyczyć takich wyzwań, jak ekologia i zrównoważony rozwój, budowa wydajnych sieci 5G na obszarach wiejskich, zwiększenie dostępności technologicznej dla osób z niepełnosprawnościami – wszelkich inicjatyw z obszaru walki z wykluczeniami.

Konkurs trwać będzie do marca 2021 roku, kiedy na uroczystej gali 20 twórców najbardziej przełomowych koncepcji zaprezentuje swoje rozwiązania. Huawei ufundował trzy nagrody pieniężne dla trzech najlepszych startupów o łącznej wartości 185 tys. złotych – 100 tys. dla zwycięzcy oraz 50 tys. i 35 tys. zł odpowiednio dla startupów, które zajmą miejsce drugie i trzecie.