Rząd Tuska wziął się za mObywatel. Spełni twoje życzenie
Aplikacja mObywatel została pobrana już ponad 16 mln razy. Jednak użytkownicy mogą nie zdawać sobie sprawy z jednej rzeczy.

Aplikacja mObywatel cieszy się ogromnym zainteresowaniem Polaków. Niedawno Ministerstwo Cyfryzacji pochwaliło się, że została ona pobrana już ponad 16 mln razy, co czyni z niej najprawdopodobniej najpopularniejszą appkę rządową w Polsce. Jednak wiele osób może nie zdawać sobie sprawy z tego, że mogą mieć wpływ na jej rozwój.
Zgłoś poprawki do aplikacji mObywatel
Rząd uruchomił wewnątrz aplikacji mObywatel nową funkcję o nazwie "Zgłoś Pomysł". Jest on dokładnie tym, czego można się spodziewać. Każdy użytkownik może zgłosić swój własny pomysł na rozwój appki. Krzysztof Gawkowski, minister cyfryzacji, twierdzi, że każdy jest analizowany i brany pod uwagę.



Dziękujemy za każdy komentarz, także za konstruktywną krytykę, wszystkie głosy są analizowane. Świetnie, że użytkownicy właściwie budują z nami tę aplikację. Zbieramy pojawiające się pomysły, a wewnątrz aplikacji uruchomiliśmy funkcję „Zgłoś Pomysł” po to, by użytkownicy mogli realnie wpływać na rozwój aplikacji.
- powiedział minister cyfryzacji.
Już dzisiaj w aplikacji można między innymi uzyskać dostęp do swoich dokumentów i danych, sprawdzić punkty karne czy historię pojazdu, zgłosić naruszenie środowiska, sprawdzić jakoś powietrza, umówić się na wizytę w ZUS, a nawet opłacić podatki. Od niedawna jest też dostępna funkcja zastrzegania numeru PESEL, z której skorzystało już ponad 1,5 mln Polaków, z czego 415 tys. właśnie za pośrednictwem mObywatela.
Rząd na też ambitne plany rozwoju aplikacji. W przyszłości ma się w niej pojawić funkcja rejestrowania samochodu. Trwają też prace nad modułem "stłuczka", który pozwoli wypełnić protokół zdarzenia drogowego, a także legitymacjami Honorowych Dawców Krwi i Honorowych Dawców Szpiku.