DAJ CYNK

Intel Core Ultra 7 265K przetestowany. Szału nie ma

Przemysław Banasiak

Sprzęt

Intel Core Ultra 7 265K przetestowany. Szału nie ma

Nie mamy dobrych wieści dla fanów Niebieskich. Pierwsze testy procesorów Intel Arrow Lake wskazują na niewielki skok wydajności, przynajmniej w benchmarkach.

 

Wczoraj odbyła się oficjalna prezentacja procesorów mobilnych Intel Lunar Lake, a pierwsze urządzenia w nie wyposażone trafią na rynek już pod koniec września. Nie oznacza to jednak, że to koniec nowości. Amerykanie planują również wprowadzenie wydajniejszej serii Intel Arrow Lake dla komputerów stacjonarnych.

Mowa o skoku wydajności na poziomie 6%

Według aktualnych plotek premiera nowych CPU planowana jest na październik. Oznacza to, że prace nad procesorami są zakończone, a pierwsze sztuki trafiły już do producentów płyt głównych i gotowych zestawów komputerowych. Tym samym w sieci przybywa przecieków.

W chińskiej części internetu pojawiły się pierwsze testy wydajności modelu Intel Core Ultra 7 265K. Mowa o 20-rdzeniowym (8P+12E) i 20-wątkowym procesorze pracującym z taktowaniem do 5,5 GHz przy TDP rzędu 125 W. Korzysta on z połączenia architektur Intel Lion Cove (duże rdzenie P) oraz Skymont (małe rdzenie E).

Intel Core Ultra 7 265K przetestowany. Szału nie ma

Benchmark wbudowany w program CPU-Z ocenia wydajność jednowątkową na 885 punktów, a wielowątkową na 15 710 punktów. Dla porównania odpowiednik obecnej generacji, Intel Core i7-14700K, notuje około 900 i 14 800 punktów. Warto zauważyć, że nowy procesor ma o 8 wątków mniej.

Oczywiście z ostatecznymi wnioskami warto poczekać na pierwsze niezależne testy. Nie wiemy jakich pamięci RAM tutaj użyto i czy używano platformy z dopracowanym BIOSem. W końcu Intel Arrow Lake korzysta z gniazda LGA 1851. Oznacza to, że konieczna będzie wymiana dotychczasowych płyt głównych.

Zobacz: Acer ma nowe monitory dla wymagających graczy
Zobacz: Początek końca potęgi Chin? Kolejny gigant na skraju bankructwa

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: 9550pro@X, Telepolis / Przemysław Banasiak

Źródło tekstu: oprac. własne