Amerykański T-Mobile nie będzie sprzedawać Samsunga Galaxy Fold
Samsung oficjalnie poinformował, że składany Galaxy Fold powróci na rynek we wrześniu. Ale okazuje się, że Koreańczycy mogą mieć problemy z jego sprzedażą. Amerykańscy operatorzy nie są chętni do wprowadzenia go do swojej oferty.

Po ogłoszeniu przez Samsunga powrotu na rynek smartfonu Galaxy Fold, portal The Verge zwrócił się z pytaniem do T-Mobile i AT&T o plany wprowadzenia go do oferty. To dwaj amerykańscy operatorzy, którzy prowadzili przedsprzedaż Folda i byli zmuszeni anulować złożone zamówienia.



T-Mobile zaskakująco poinformował, że składany Samsung nie pojawi się w ofercie operatora. W bardzo dyplomatycznej odpowiedzi czytamy:
T-Mobile nie będzie sprzedawać smartfonu Galaxy Fold, ponieważ już teraz oferujemy klientom szeroki wybór najnowszych urządzeń. Prosimy o kontakt z firmą Samsung w celu uzyskania dalszych informacji.
Z kolei AT&T odmówił komentarza w tej sprawie.
Wiele wskazuje na to, że problemy Samsunga okazały się kłopotliwe wizerunkowo nie tylko dla Koreańczyków, ale również dla amerykańskich operatorów. Szczególnie zaskakuje stanowisko T-Mobile, który zawsze chętnie wprowadzał do oferty wszelkie nowości. Warto tu wspomnieć choćby o starcie sprzedaży smartfonów OnePlus.
Niewykluczone, że obie sieci w przyszłości będą sprzedawać Galaxy Folda, ale dopiero po tym jak okaże się, że jego poprawiona wersja jest wolna od wad.