Bank Pekao wchodzi w NFT i wprowadza karty kredytowe Unique

Pekao wchodzi w świat NFT i wspólnie z firmą Mastercard wprowadza na rynek niepowtarzalne, limitowane karty kredytowe Unique. Bank przekonuje, że jest z takim pomysłem pierwszy na świecie.

Mieszko Zagańczyk (Mieszko)
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na X
Bank Pekao wchodzi w NFT i wprowadza karty kredytowe Unique

Bank Pekao zdecydował się na wejście w świat NFT i tokenizację sztuki. NFT z elementami kompozycji malarskiej artysty Rafała Bujnowskiego będą powiązane z 440 kartami płatniczymi Unique wprowadzonymi wspólnie z Mastercard. 

Dalsza część tekstu pod wideo

Każda z kart na awersie będzie miała nadrukowany fragment obrazu „Ściana pracowni”, z którym będzie powiązany niewymienialny token. Stokenizowana wersja dzieła będzie dostępna na polskiej platformie mintiq.io, dedykowanej sztuce. NFT stworzy dla banku firma SmartVerum.

Rafał Bujnowski to malarz, grafik i artysta wizualny. Na potrzeby projektu Unique stworzył obraz „Ściana pracowni”, którego fragmenty następnie sfotografował. Spośród cyfrowych fotografii wybrał 440, które zostały nadrukowane na karty.

Bank Pekao wchodzi w NFT i wprowadza karty kredytowe Unique

Jak to się wszystko odbywało, przedstawia poniższy film.

Limitowana edycja kart kredytowych Unique wchodzi na rynek z okazji 25-lecia bankowości prywatnej w Pekao. Ich właścicielami zostaną wybrani klienci banku

Bank Pekao wchodzi w NFT i wprowadza karty kredytowe Unique

Właściciele kart skorzystają z pakietu usług zarezerwowanych dla kart Mastercard World Elite. Będą mogli korzystać m.in. z takich benefitów, jak pakiet ubezpieczeniowy, opieka osobistego Asystenta Concierge czy bezpłatny dostęp do saloników na lotniskach.

Więcej szczegółowych informacji na temat projektu dostępne jest na stronie internetowej www.pekao.com.pl/unique.

NFT, czyli inaczej niewymienialny token (ang. non-fungible token) to unikatowy cyfrowy token w formie certyfikatu, którego nie da się zmienić i sfałszować. NFT bazuje na architekturze blockchain i reprezentuje w cyfrowym świecie dzieła sztuki, karty kolekcjonerskie, zasoby w grach, avatary czy inne wirtualne przedmioty. Mogą one stać się przedmiotem handlu, jednak nie można stworzyć ich kopii, jak to jest w przypadku plików komputerowych. Posiadacz NFT może się szczycić, że jest właścicielem jedynej w swoim rodzaju i niepowtarzalnej cyfrowej treści.