DAJ CYNK

Google Chrome uciszy uciążliwie strony, ukryje prośby o zgodę na powiadomienia

Anna Rymsza

Sprzęt

Google Chrome i Google Chrome Canary

Google Chrome, najpopularniejsza obecnie przeglądarka internetowa, pozwoli uciszyć pytania stron o prośbę na wysyłanie powiadomień. Nowe ustawienie jest już dostępne w wersjach testowych Google Chrome, do stabilnej trafi z wydaniem wersji 80. 

Wiele stron zaraz po załadowaniu pyta nas, czy może wysyłać powiadomienia push. Użytkownicy Chrome'a na desktopie i urządzeniach mobilnych mają obecnie możliwość wyświetlania wszystkich pytań lub całkowitego ich zablokowania. W kolejnej wersji przeglądarki pojawi się możliwość wyciszenia ich – wciąż będzie można udzielić zgody, ale nachalne pytania nie będą przerywać przeglądania. 

Odpowiednie ustawienia są już w wersjach testowych przeglądarki Google Chrome (Beta, deweloperska, Canary). By włączyć ciche powiadomienia, musisz przestawić flagę chrome://flags/#quiet-notification-prompts (flaga jest dostępna także w mobilnej wersji Chrome'a). Po włączeniu jej odpowiedni przełącznik znajdzie się w ustawieniach powiadomień pod adresem chrome://settings/content/notifications.

chrome://flags/#quiet-notification-promptschrome://settings/content/notifications

Zobacz: Google pokazał Pixelbooka Go
Zobacz: Żegnaj Android Beam, witaj FastShare

Teraz, jeśli odwiedzisz stroną pytającą o możliwość wysyłania ci powiadomień, nie zobaczysz pytania od razu. Zamiast tego w pasku adresu pojawi się przekreślony dzwonek, sygnalizujący obecność wyciszonej prośby. W każdej chwili można dodać daną stronę do wyjątków. 

Google Chrome 80 beta, wyciszone powiadomienie

Wyciszenie pytań o pozwolenie na wysyłanie powiadomień zostało już wprowadzone w Firefoxie 72. Do stabilnego wydania Google Chrome trafi w wersji 80, zaplanowanej na 4 lutego. W wersji 79 przeglądarki flaga jest obecna, ale nie ma wspomnianego przełącznika. Niemniej jednak wyciszenie pytań powinno działać prawidłowo.

Gdy już nowość znajdzie się w Chromie, zostanie przeniesione także do innych przeglądarek, korzystających z tego samego silnika – Opery, Vivaldiego, Yandex i wielu innych. 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Ghacks, wł.