DAJ CYNK

Najlepszy telefon 2019 - przyznaliśmy Gorące Telefony!

Lech Okoń, Marian Szutiak, Mieszko Zagańczyk, Arkadiusz Dziermański

Rankingi

9. Samsung Galaxy Fold

Samsung Galaxy Fold i kot

Samsung Galaxy Fold mógłby trafić do naszego zestawienia w zasadzie za same zasługi. W końcu to pierwszy i jedyny składany smartfon na polskim rynku i drugi na świecie (pamiętamy o Royole FlexPai). Ale obok innowacyjnej konstrukcji, Galaxy Fold to też kawałek naprawdę solidnego sprzętu.

Składane smartfony zaliczyły poważny falstart i wbrew zapowiedziom nie zawojowały rynku w 2019 roku. Falstart zaliczył też Galaxy Fold, ale koniec końców trafił do sprzedaży z poprawioną konstrukcją. I to naprawdę zaskakująco solidną. Można mu wybaczyć okazyjne skrzypienie, ale koniec końców nie można mu zarzucić złego wykonania. Najsłabszym, ale też najważniejszym elementem konstrukcji jest ekran. Tak, można go zarysować paznokciem i tak, w mocnym oświetleniu wyraźnie widać miejsce, w którym się zgina. Ale też to on jest tym czynnikiem niesamowitości smartfonu. Nie znajdziecie na rynku lepszego smartfonu do konsumowania multimediów. Dosłownie konsumowania, bo po włączeniu dowolnej gry lub filmu nie będziecie chcieli przesiadać się na klasyczne, 6-calowe urządzenia. Proporcje 4:3 i przekątna 7,3 cala – tego nam trzeba, aby wygodnie grać w gry na telefonie. Nie wspominając już o typowo tabletowym, wręcz komputerowym widoku przeglądarki internetowej, Gmaila, czy Outlooka.

Galaxy Fold to flagowiec z krwi i kości. W tym roku standardem z najwyżej półki stał się układ Qualcomm Snadpragon 855, choć już 12 GB pamięci RAM i 512 GB mogą imponować. Aparaty główne są na pierwszy rzut oka takie same jak we flagowych Note’ach 10. W praktyce wypadają nieco słabiej, ale nadal imponują barwami i ogólną jakością. A samo fotografowanie Foldem to prawdziwy majstersztyk. O ile użyjemy do tego zewnętrznego ekranu. Nie znajdziecie wygodniejszego smartfonu do robienia zdjęć. I to przy użyciu tylko jednej ręki. A samych aparatów Fold ma aż sześć. Jak nie weźmiemy go do ręki, z każdej strony mamy czym zrobić selfie.

Bardzo ważnym elementem składanego Samsunga jest też zestaw sprzedażowy. Znajdziemy w nim bardzo dobre słuchawki Galaxy Buds wraz z pokrowcem ładującym, dodatkową przejściówkę z USB C na duży port USB oraz wykonany z poliwęglanu, bardzo solidny pokrowiec. Płacąc tak duże pieniądze za telefon, możemy wymagać dodatków najwyższej klasy.

Sprawdź cenę telefonu w serwisie Ceneo

Zobacz: Samsung Galaxy Fold w katalogu TELEPOLIS.PL
Zobacz: Galaxy Fold to więcej niż smartfon. Recenzja składanego Samsunga
Zobacz: A jednak nie milion! Ile Galaxy Foldów sprzedał Samsung?

8. Xiaomi Mi 9T Pro - najlepszy smartfon do 2000 zł

Drugi na naszej liście smartfon Xiaomi to kolejny model, którym chiński producent może się pochwalić na zakończenie roku. Wydany jako Redmi K20 Pro, wraz z prostszą wersją K20 w kilka miesięcy sprzedał się na całym świecie w liczbie kilku milionów sztuk, co zawdzięcza połączeniu solidnego wykonania, dobrej specyfikacji i przystępnej ceny.

Debiutując w Polsce jako Xiaomi Mi 9T Pro, smartfon stracił poniekąd ten ostatni atut, bo kwoty 1899 zł i 1999 zł nie należą do najniższych. Jednak bogata specyfikacja smartfonu wciąż uzasadnia taki wydatek. Wysoką wydajność zapewnia układ Snapdragon 855, a więc jeden z lepszych chipsetów, montowany we flagowych smartfonach. Pracę procesora wspiera ośmiowarstwowy, grafitowy system odprowadzania ciepła, a do tego 6 GB pamięci RAM. Na aplikacje i zapis danych otrzymujemy z kolei 64 lub 128 GB pamięci wewnętrznej. Chociaż nie jest to smartfon gamingowy, gracze docenią rozwiązania wspierające rozrywkę: tryb Game Turbo 2.0, dzięki któremu wzrasta wydajność i spada czas reakcji na dotyk. Wszystkim tym można się cieszyć na ekranie Super AMOLED o przekątnej 6,39 cala i rozdzielczości 1080 x 2340 pikseli.

Energii do pracy nie powinno zabraknąć. Xiaomi Mi 9T Pro wyposażony został w akumulator 4000 mAh z szybkim ładowaniem 27 W.

Specyficznym elementem konstrukcji Xiaomi Mi 9T Pro jest przedni aparat fotograficzny o rozdzielczości 20 Mpix umieszczany w wysuwanym module. Wytrzymałość tego mechanizmu została zaprojektowana na 300 tysięcy wysunięć, co powinno wystarczyć nawet na 8 lat używania. Dzięki temu rozwiązaniu ramki wokół ekranu są mniejsze, nie ma też żadnego wycięcia w wyświetlaczu. Główną sekcję fotograficzną tworzy potrójny aparat z matrycą 48 Mpix. Towarzyszą jej sensory 13 Mpix i 8 Mpix. Smartfon pozwala nagrywać klipy wideo o maksymalnej rozdzielczości 4K 60 kl./s.

Xiaomi Mi 9T Pro zawiera w sobie najważniejsze cechy, jakich poszukiwać może wymagający użytkownik: świetne wzornictwo, ładny ekran, wysoką wydajność, dobry aparat i wytrzymałą baterię. Konkurencję miał jednak bardzo silną, więc zdobycie ósmej pozycji w naszym rankingu należy uznać za sukces.

Sprawdź cenę telefonu w serwisie Ceneo

Zobacz: Xiaomi Mi 9T Pro w katalogu TELEPOLIS.PL
Zobacz: Test Xiaomi Mi 9T Pro. Najlepszy telefon do 2000 zł
Zobacz: Redmi K20 Pro (Xiaomi Mi 9T Pro) przetestowany przez ekipę DxOMark. Jak wypadł?

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News