DAJ CYNK

Asus ROG Phone vs Razer Phone 2. Pojedynek najlepszych telefonów do gier

orson_dzi Arkadiusz Dziermański

Testy sprzętu

Wydajność i kultura pracy

Wydajność w grach obu smartfonów jest w zasadzie identyczna. Niestety o ile w Razerze można włączyć wyświetlanie liczby klatek na ekranie z poziomu ustawień deweloperskich, tak w przypadku Asusa takiej opcji nie ma. Nie chciały też z nim współpracować aplikacje firm trzecich, więc niestety porównanie liczby wyświetlanych klatek w grach na Androida nie było możliwe.

Nie mniej jednak nie ma obecnie na Androidzie gry, z którą oba smartfony by sobie nie poradziły. Wszystkie tytuły działają bez zastrzeżeń i z taką sama wysoką płynnością. Ze względu na wspomnianą wcześniej, wyższą wartość odświeżania ekranu, gry na Razer Phonie 2 wydają się być bardziej dynamiczne.

Przewagę w przypadku emulatorów ma ROG Phone. Poza wspomnianymi Air Triggerami, smartfon Asusa zazwyczaj mógł pochwalić się minimalnie wyższą (5-10) liczbą wyświetlanych klatek na sekundę, Przy czym o ile działanie emulatorów na Razer Phonie 2 można ocenić na 5, tak ROG Phone dostaje 5 z plusem.

Powiem Wam ciekawostkę. Taką samą wydajność w grach uświadczycie w dowolnym innym flagowcu. W moim przypadku był to Huawei Mate 20 Pro. Różnica polega na tym, że wyższa wartość odświeżania obrazu na obu gamingowych smartfonach powoduje, że obraz wydaje się być płynniejszy oraz ostrzejszy podczas dynamicznych scen, przez co gra momentami wydaje się działać szybciej.

Przewagę wydajności ROG Phone'a nad Razerem widać w zasadzie w każdym benchmarku, ale też oba ustępują pola wspomnianego Mate'owi. Każdy test był przeprowadzany przy wymuszonej maksymalnej wydajności.

Duży plus dla Razer Phone'a 2 należy się za wyższą kulturę pracy. Nie wiem na ile jest to zasługa innego umieszczenia komory parowej odpowiedzialnej za chłodzenie podzespołów. W Razerze znajduje się ona tuż pod tylnym panelem, w Asusie jest zaszyta głęboko w obudowie. Często podczas gdy ROG Phone bardzo mocno się nagrzewał, tak że ramka potrafiła delikatnie parzyć w dłonie (nawet z podłączonym wentylatorem), Razer Phone 2 robił się tylko lekko ciepły.

Werdykt: 1 punkt dla Asusa za wydajność, ale też 1 punkt dla Razera za kulturę pracy

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News