DAJ CYNK

Test telefonu DOOGEE S90 - pancerz z tytanu i moduły

Mieszko Zagańczyk

Testy sprzętu

Akumulator

Akumulator o pojemności 5050 mAh w smartfonach o wzmocnionej konstrukcji nie jest niczym nadzwyczajnym - podobne wielkości znajdziemy w innych pancernikach. Bateria pozwala bez obaw używać smartfonu do dwóch dni w standardowych zastosowaniach (połączenia głosowe, sprawdzanie poczty, wiadomości, przeglądanie Facebooka itp.). Gdy smartfon zostanie wzięty w większe obroty, to przy 100% jasności przepracuje około 11 godzin (test logowania GPS: 10 godz. i 45 min). Po zmniejszeniu poziomu jasności do 200 cd/m2 czas ten wydłuża się do 17 godzin. Natomiast test baterii w aplikacji PCMark zakończył się po 10 godzinach (200 cd/m2 , od 100 do 20 % poziomu naładowania). W sumie więc trudno mieć powody do niezadowolenia. 

DOOGEE S90 nie obsługuje nowych standardów szybkiego ładowania. Dołączona do zestawu ładowarka 5V / 2A potrzebuje około 3 godzin, by w pełni nasycić akumulator energią.  Smartfon może być też ładowany bezprzewodowo (10 W).

Moduł powerbanku 

Moduł z dodatkową baterią ma pojemność 5000 mAh, więc w teorii otrzymujmy ponad 10 000 mAh, ale ponieważ moduł działa jak powerbank, doładowując akumulator w smartfonie, w praktyce nie ma co liczyć na podwojenie czasu pracy. Moduł jest w stanie dostarczyć tylko 70% energii, ładując prądem 5V / 1A. Trwa to około 4 godzin.

Gdy smartfon z modułem powerbanku jest noszony w kieszeni, często obydwa elementy rozłączają  się na chwilę. Mimo że przylegają do siebie, to piny pod wpływem dotyku czy nacisku tracą styczność. Trwa to jednak tylko sekundę czy dwie i nie wpływa na ładowanie. 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News