DAJ CYNK

Honor Band 5 - test taniej opaski fitness z kilkoma ciekawymi funkcjami

Marian Szutiak (msnet)

Testy sprzętu

Interfejs systemowy, śledzenie aktywności

Honor Band 5 w ręce

Wróćmy jednak na pokład samej opaski fitness. Ta, po początkowej konfiguracji, może działać samodzielnie. Przyda się jednak połączenie z telefonem, by móc przekazać do niego dane o naszej aktywności i treningach.

Honor Band jest dosyć prostym urządzeniem, które korzysta z własnościowego systemu operacyjnego o ograniczonej funkcjonalności. Główna część interfejsu to tarcza zegarowa stanowiąca ekran główny (możemy je zmieniać z poziomu samej opaski lub aplikacji na telefonie), a także dodatkowe ekrany z funkcjami, do których przejdziemy za pomocą gestu w dół lub w górę. Są to, idąc w dół, krokomierz, monitor tętna, monitor wysycenia krwi tlenem (SpO2), monitor snu, Ćwiczenia, Wiadomości oraz Więcej. Dalej pokaże się ekran do sterowania muzyką. Kolejność funkcji oraz ich widoczność możemy zmieniać za pomocą aplikacji Zdrowie.

Honor Band 5 pomiar tlenu

W tym miejscu warto od razu zaznaczyć, że pomiar tętna lub SpO2 na żądanie zajmuje dużo czasu. W innych urządzeniach, które używałem lub testowałem, trwało to zazwyczaj krócej.

Honor Band 5 pomiar pulsu

Pod Więcej kryją się ustawienia, które możemy zmienić z poziomu Banda 5. Tu wybierzemy tarczę, ustawimy jasność ekranu, włączymy funkcję Ekran włączony (ekran przejdzie w stan uśpienia dopiero po 5 minutach) lub skontrolujemy poziom energii w baterii. Tu również znajdziemy takie funkcje, jak znajdowanie sparowanego telefonu, a także stoper i minutnik.

A jakie ćwiczenia potrafi śledzić Honor Band 5? Lista zawiera 9 pozycji:

- Bieganie na dworze,
- Bieganie w pomieszczeniu,
- Marsz na dworze,
- Spacer w pomieszczeniu,
- Jazda na rowerze stacjonarnym,
- Orbitrek,
- Ergometr,
- Basen,
- Inne.

Honor Band 5 na ręce plener trening

Nie ma tu automatycznego wykrywania rodzaju aktywności. Jeśli chcemy zarejestrować jakiś rodzaj treningu, musimy odpowiedni uruchomić ręcznie. Zaskakujący jest brak jazdy na rowerze innym niż stacjonarny, za to na plus jest śledzenie pływania. W tym drugim przypadku skorzystamy z wodoszczelności urządzenia – do 5 atmosfer, co odpowiada głębokości 50 m (o ile się nie poruszamy).

Kolejna rzecz, której tu brakuje, to nawigacja. Po treningu związanym z przemieszczaniem się, nie zobaczymy sobie później na przykład na ekranie smartfonu, gdzie byliśmy. Odnotowane są jedynie takie parametry, jak czas trwania, liczba kroków, pokonany dystans, liczba spalonych kalorii czy średnia długość kroku (ustalana prawdopodobnie na podstawie wzrostu, który podaliśmy w swoim profilu) oraz średnie tętno. Chcąc zobaczyć naszą trasę na mapie, musimy udać się na trening ze smartfonem.

Huawei Zdrowie zrzuty ekranu Honor Band 5 monitorowanie

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Marian Szutiak