DAJ CYNK

OnePlus Nord – jeden z najlepszych smartfonów w swojej klasie

Marian Szutiak (msnet)

Testy sprzętu


Interfejs systemowy i aplikacje

OnePlus Nord pracuje pod kontrolą systemu Android 10 z interfejsem Oxygen OS 10.5. Domyślnie dzieli on ekran główny na pulpity i szufladę ze skrótami do wszystkich aplikacji, jednak tę ostatnią możemy wyłączyć. Na lewo od pulpitów znajdziemy ekran Google z wyszukiwarką oraz karty Discover z polecanymi informacjami.

OnePlus Nord zrzuty - pulpity

Interfejs systemowy możemy w pewnym zakresie dopasować do własnych preferencji. Zmienić możemy między innymi wstępne ustawiony motyw, tapetę, styl zegarka, animacje czytnika odcisków palca, kolor wiodący, ton, a także ikony. Nie zabrakło tu również możliwości ustawienia wielkości czcionek i – oddzielnie – innych elementów interfejsu. Do nawigowania po systemie mamy gesty pełnoekranowe lub przyciski na dole ekranu.

OnePlus Nord zrzuty - personalizacja interfejsu

Lista zainstalowanych fabrycznie prawie mieści się na jednym ekranie. Znajdziemy tu aplikacje systemowe firmy Google, a także klientów podstawowych usług giganta, w tym aplikację Google One. Znajdziemy w niej ofertę, która pozwala użytkownikom smartfonu OnePlus Nord otrzymać 100 GB miejsca w chmurze firmy Google na 3 miesiące za darmo. Community to aplikacja społecznościowa OnePlusa, Centrum gier trzyma w jednym miejscu wszystkie gry, natomiast OnePlus Switch ułatwi przeniesienie najważniejszych danych ze starego telefonu OnePlus na nowy.

OnePlus Nord zrzuty - aplikacje

Łączność

OnePlus Nord oferuje przyzwoitą jakość dźwięku podczas połączeń telefonicznych, zarówno jeśli trzymałem smartfon ze słuchawką przy uchu, jak też w trybie głośnomówiącym i przy użyciu słuchawek. Również moi rozmówcy nie skarżyli się na jakość połączenia. Pod względem łapania zasięgu testowany smartfon wypada podobnie, jak używany przeze mnie na co dzień Samsung Galaxy Note10+, czyli bardzo dobrze. Przynajmniej jeśli chodzi o LTE, ponieważ w Szczecinie 5G oferuje tylko Plus w pasmie 2600 MHz, którego OnePlus Nord nie obsługuje.

OnePlus Nord telefonowanie

Oprócz połączeń z siecią komórkową, do dyspozycji mamy tu Wi-Fi 802.11ac. Pozwalało mi to bezproblemowo łączyć się z moją domową siecią oraz Internetem. Za pomocą Bluetooth 5.1 z sukcesem podłączałem do Norda słuchawki, głośnik, zegarek oraz inny telefon i komputer (dwa ostatnie do przesyłania plików). Połączenia wyglądały na stabilne. A do nawigowania po nieznanym terenie mamy odbiornik satelitarny GPS (między innymi) oraz cyfrowy kompas. Oba rozwiązania działały z porównywalną dokładnością, jak w innych tego typu urządzeniach. Miłośnicy zbliżeniowego płacenia telefonem docenią obecność modułu NFC.

OnePlus Nord SIM

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Marian Szutiak