DAJ CYNK

Samsung Galaxy Note10 - test telefonu prawie doskonałego

Marian Szutiak (msnet)

Testy sprzętu

Multimedia

Samsung Galaxy Note10

Na pokładzie Galaxy Note10 znajdziemy szereg aplikacji multimedialnych Samsunga. Jest wśród nich Galeria, za pośrednictwem której przejrzymy zdjęcia i filmy oraz dokonamy ich podstawowej edycji. Jest też bardzo dobry odtwarzacz filmów, który pokazuje napisy i może działać w okienku na tle pulpitu lub innej aplikacji. Samsung ma też własny odtwarzacz muzyki, jednak nie instaluje go na swoich telefonach. Możemy albo pobrać ten program (lub inny) ze sklepu, albo zadowolić się aplikacją Muzyka Play. Radia FM oczywiście nie ma.

Samsung Galaxy Note10

Samsung Galaxy Note10

Testowany smartfon używa dwóch głośników do odtwarzania multimediów, w tym muzyki. Działając razem dają bardzo dobry, jak na telefon, efekt końcowy. Jest odpowiednio głośno, by słuchać muzyki w niezbyt dużym pomieszczeniu, a dźwięk jest czysty. Brakuje tylko głębokich basów, które są trudne do odtworzenia przez tak małe przetworniki.

Do słuchania muzyki najlepiej użyć słuchawek. Te dołączone do zestawu (dokanałowe AKG) na pierwszy rzut oka nie różnią się od słuchawek dołączanych przez Samsunga do starszych flagowców. Najważniejsza zmiana to wtyczka USB-C zamiast Jacka 3,5 mm. Dzięki temu Samsung nie musiał dołączać do zestawu przejściówki z USB-C na Jack 3,5 mm – tę możemy jednak dokupić. Poza tym w słuchawkach tych można aktualizować oprogramowanie - taki update zainstalowałem ostatnio do słuchawek AKG zarówno z modelu Note10, jak i Note10+. Podczas testów używałem również bezprzewodowych słuchawek nausznych firmy Sony (Bluetooth). W obu przypadkach nie miałem najmniejszych powodów do narzekania na jakość dźwięku. Słuchana muzyka zawierała szerokie spektrum tonów, od bardzo niskich, do bardzo wysokich. Także głośność była odpowiednia, nie słyszałem również nadmiaru zniekształceń (chyba, że pochodziły ze zbyt skompresowanego pliku audio).

Samsung Galaxy Note10

Brzmienie muzyki i innych dźwięków możemy dostosować do własnych preferencji. Do dyspozycji mamy nastawy Dolby Atmos, equalizer oraz Skaler UHQ. Ten ostatni poprawia rozdzielczość dźwięku dla muzyki i filmów. Możemy również skorzystać z funkcji Adapt Sound, w której wskazujemy nasz przedział wiekowy lub tworzymy nowy profil dźwięku. Proces polega na tym, że telefon puszcza nam dźwięki o różnej wysokości, a my musimy wskazać, czy je słyszymy. Przyda się do tego ciche pomieszczenie.

Samsung Galaxy Note10

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News