Visa wprowadza Tap to Phone, przyjmowanie płatności na telefonie

Przyjmowanie płatności na smartfonie lub tablecie z Androidem i technologią NFC pomoże małym firmom wykorzystać potencjał cyfrowych płatności. To nowe rozwiązanie Visy, które po udanych testach jest już w pełni dostępne w Polsce i kilkunastu innych krajach świata.

Mieszko Zagańczyk (Mieszko)
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na X
Visa wprowadza Tap to Phone, przyjmowanie płatności na telefonie

Visa Tap to Phone umożliwia przekształcenie każdego urządzenia z Androidem i NFC w mobilny punkt sprzedaży lub urządzenie przyjmujące płatności. Sprzedający muszą jedynie pobrać aplikację i mogą od razu przyjmować płatności zbliżeniowe w sposób bezdotykowy.

Dalsza część tekstu pod wideo

Wdrożenie Visa Tap to Phone poprzedziły testy i pilotaże, a po ich zakończeniu rozwiązanie weszło do 15 krajów, w tym także do Polski. W 2021 roku ma zostać uruchomione również w USA. Co ciekawe, pierwsza w Europie testowa transakcja z wykorzystaniem funkcji Tap to Phone na smartfonie, bez konieczności stosowania osobnego czytnika kart czy urządzenia do autoryzacji płatności, została przeprowadzona 23 grudnia 2019 r. w Warszawie. Rozwiązanie to, opracowane wspólnie przez Visa, Samsung i PayCore, przeszło w Polsce fazę pilotażu. 

Dwa miliardy urządzeń gotowych na Tap to Phone

Na świecie są dwa miliardy urządzeń z systemem Android i 180 milionów mikrofirm i małych sprzedawców. Jak przekonuje Visa, to sprawia, że aplikacja Tap to Phone ma ogromny potencjał dla handlu w czasach, gdy płatności niewymagające dotykania terminala stają się coraz powszechniejsze.

Visa podjęła także działania skierowane do producentów urządzeń, deweloperów oprogramowania, sprzedawców i agentów rozliczeniowych. Dzięki nim mogą oni w prostszy sposób dodać w swoich produktach i usługach Tap to Phone. Jednym z takich działań jest program certyfikacji Visa Ready dla rozwiązania Tap to Phone.

Tap to Phone cieszy się już dużym zainteresowaniem na całym świecie. Aplikacja jest wdrażana na rynkach, na których płatności zbliżeniowe są już szeroko rozpowszechnione, w tym między innymi w Polsce, ale też w Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Ukrainie, Turcji, Białorusi, Rumunii, Kostaryce, Nowej Zelandii i Malezji.