MIUI 12: zobacz, jak będzie wyglądał nowy Tryb Ciemny 2.0
Xiaomi ujawnia coraz więcej informacji na temat nowego interfejsu MIUI 12. Dziś rano producent zapowiedział datę jego premiery – 27 kwietnia – a także nowy smartfon Mi 10 Youth Edition, a teraz dodał jeszcze kolejną porcję informacji. Tym razem uchylił rąbka tajemnicy nowego trybu ciemnego.

Nowa wersja ciemnego motywu opisywana jest przez producenta jako Tryb Ciemny 2.0. W ten sposób producent podkreśla, że motyw, który trafi do MIUI 12, stanowi istotne rozwinięcie rozwiązania w pierwszej wersji, które pojawiło się w 2019 roku wraz z MIUI 10 i MIUI 11.



Według zapowiedzi Xiaomi nowy Tryb Ciemny 2.0 został stworzony od podstaw. O ile poprzednik nie wpływał na wygląd wielu aplikacji systemowych ani tym bardziej zewnętrznych, to teraz ma to ulec znacznej poprawie. Ciemny motyw w MIUI 12 będzie działał z 42 aplikacjami producenta, a także zapewni głęboką integrację z 20 najpopularniejszymi aplikacjami zewnętrznymi. W innych działanie motywu może być nieco ograniczone, ale w sumie producent obiecuje naturalną, ciemną kolorystykę w ponad 100 aplikacjach. Ma to zapewnić nieliniowa konwersja przestrzeni barw Lab i HSV.
Dodatkowym usprawnieniem nowego trybu ciemnego jest dynamiczny kontrast, który będzie się zmieniał w zależności od jasności otoczenia. W dzień będzie większy, co zapewni dużą czytelność, po zmroku zmniejszy się, by nie razić wzroku.
Zobacz: Tak będzie wyglądać MIUI 12? Zmiany w aplikacji ustawień Xiaomi
Zobacz: Xiaomi MIUI 12: Zobacz zrzuty ekranu z ciekawym systemem powiadomień
Kolejną zmianą, jaką przyniesie Tryb Ciemny 2.0 na MIUI 12, jest dynamiczna zmiana stylu czcionki – w zależności od potrzeby, ich pogrubienie będzie się zmniejszało lub zwiększało, co zapewni większą czytelność i pozwoli zmniejszyć odblaski i rozmycie. Po wyłączeniu trybu ciemnego czcionki powrócą do wyjściowej postaci odpowiedniej dla motywu jasnego.
By jeszcze bardziej dopasować wrażenia wizualne do zastosowanego motywu i pory dnia, twórcy MIUI 12 opracowali także opcję przyciemniania tapety na poziomie poszczególnych pikseli, co ma odzwierciedlać naturalny cykl dobowy i zmiany światła.