[Aktualizacja] Nokia jednak nie przestanie rozwijać map Here dla Windows Phone
Nokia nie będzie już rozwijała pakietu nawigacyjnego Here dla platformy Windows Phone. Finowie skupią się na aplikacji w wersji dla Androida i iOS.
![[Aktualizacja] Nokia jednak nie przestanie rozwijać map Here dla Windows Phone](https://www.telepolis.pl/grafika/miniatury/nokia-here-android-1m.jpg)
Nokia nie będzie już rozwijała pakietu nawigacyjnego Here dla platformy Windows Phone. Finowie skupią się na aplikacji w wersji dla Androida i iOS.
Nie znaczy to jednak, że użytkownicy Lumii zostaną pozostawieni sami sobie. Microsoft podpisał odpowiednią umowę licencyjną, na mocy której mapy będą nadal dostępne w smartfonach z jego systemem i to sam Microsoft będzie teraz odpowiedzialny za dalszy rozwój aplikacji.
Mapy Here trafiły w tym roku na Androida i Tizena (zegarki Samsunga), a na początku przyszłego roku spodziewać możemy się aplikacji w wersji dla iOS. Największym atutem Nokia Here jest dostęp do dużej liczby szczegółowych map krajów różnych regionów świata, które w razie potrzeby można pobrać do urządzenia i potem nawigować bez połączenia z Internetem.
Zobacz: Nokia Here na wszystkie urządzenia z Androidem
Zobacz: Nokia Here w zegarkach Samsunga
Dział Here Nokii od samego początku był jednym z lepiej prosperujących i przynosił zyski nawet, gdy udział fińskiego producenta w rynku telefonii komórkowej zaczął się dramatycznie kurczyć. W III kwartale mapy Here trafiły do 3,2 mln urządzeń nawigacyjnych, a sprzedaż netto wzrosła w skali roku o 12%, do 236 mln euro.
Aktualizacja:
Dział Here Nokii w odpowiedzi na dyskusje prowadzone w blogosferze i fińskie publikacje zapewnił, że Nokia nadal będzie wspierać swoje aplikacje dla platformy Windows Phone, aby zapewnić ich zgodność z przyszłymi wersjami systemu.