Apple iPhone 12 przetestowany w benchmarku AnTuTu. Oj, słabo...
Nowe iPhone’y z układem A14 Bionic zmiażdżą w benchmarkach konkurencję ze Snapdragonami, Exynosami i Kirinami – takie były oczekiwania niektórych fanów marki. Rzeczywistość jest jednak dla nich rozczarowująca, przynajmniej jeżeli chodzi o wyniki w najpopularniejszym benchmarku mobilnym.

Nowa seria iPhone’ów 12 miała swoją premierę przedwczoraj, a już jutro w przedsprzedaży dostępne będą dwa pierwsze modele. Wszystkie nowości napędzane są przez nowy układ Apple A14 Bionic wykonany w litografii 5 nm. Jednostka ta zapewnia w teorii prędkość pracy CPU większą o 40%, a GPU przyspieszył aż o 50%, w porównaniu do procesora A13. Takie osiągi miały sprawić, że mocna pozycja układów Apple zostanie utrzymana, a konkurencja z Androidem pozostanie w tyle.



Pierwsze wyniki benchmarków w AnTuTu sprawiają, że ta wizja się oddala. W bazie testowej znalazły się już dwa modele – iPhone 12 (4 GB pamięci RAM i 256 GB ROM) i iPhone 12 Pro (6 GB pamięci RAM i 256 GB ROM) . Obydwa wypadły w benchmarku dosyć przeciętnie jak na modele z najwyższej półki. Pierwszy z telefonów Apple osiągnął wynik 564 899 punktów, drugi – 572 133. To nie są oczywiście kiepskie rezultaty, ale w porównaniu do osiągów smartfonów z Snapdragonem 865 wypadają blado.
W ostatnim, wrześniowym zestawieniu AnTuTu na pierwszym miejscu znalazł się iQOO 5 Pro z wynikiem 663 752 punktów, czyli prawie o 100 tys. lepszym niż iPhone 12. Lepiej wypada także iQOO 5, Xiaomi Mi 10 Ultra, Vivo X50 Pro+ czy też Oppo Find X2 oraz wszystkie inne modele z wrześniowego TOP10.
Oczywiście wyniki w wieloplatformowym, często krytykowanym AnTuTu nie przesądzają jeszcze o wszystkim, nie dają też pełnego obrazu wydajności nowych iPhone’ów 12, jednak już po tym widać, że o dominację wśród układów SoC będzie trudno. Dla porównania trzeba jednak dodać, że najszybszym urządzeniem mobilnym w AnTuTu jest iPad Pro 4 z wynikiem 716 762. Sercem tego tabletu jest układ A12Z Bionic, towarzyszy mu 6 GB RAM.