Galaxy S22 Ultra nie ma najlepszego aparatu, twierdzi DXOMark

Galaxy S22 Ultra, topowy smartfon Samsunga, niedawno zaprezentowany jako następca serii Galaxy Note i flagowiec klasy premium, doczekał się testów aparatu, przeprowadzonych przez ekipę DXOMark. Smartfon nie wypadł najlepiej, nie załapując się nawet do pierwszej dziesiątki.

Mieszko Zagańczyk (Mieszko)
11
Udostępnij na fb
Udostępnij na X
Galaxy S22 Ultra nie ma najlepszego aparatu, twierdzi DXOMark

Galaxy S22 Ultra wyposażony jest w niemal taki sam układ aparatów, jaki znalazł się w zeszłorocznym modelu, Galaxy S21 Ultra, jednak miał być ulepszony optycznie i programowo. Głównemu aparatowi 108 Mix (f/1,8, 24 mm, OIS), towarzyszy aparat szerokokątny 12 Mpix (f/2,2, 13 mm), aparat 10 Mpix z teleobiektywem (f/2,4, 70 mm) oraz aparat 10 Mpix z teleobiektywem peryskopowym (f/4,9, 230 mm).

Dalsza część tekstu pod wideo

Według DXOMark Galaxy S22 Ultra faktycznie jest lepszy niż Galaxy S21 Ultra – wcześniejszy model znajduje się obecnie dopiero na 28 miejscu zestawienia (123 punkty).. Natomiast Galaxy S22 Ultra uplasował się na 13 pozycji. Tyle samo punktów – 131 – zdobyły Oppo Find X3 Pro, Vivo X70 Pro oraz Vivo X50 Pro+.

Pierwsze trzy miejsca w zestawieniu DXOMark zajmują Huawei P50 Pro, Xiaomi Mi 11 Ultra, Huawei Mate 40 Pro+, a poza podium znalazły się Apple iPhone 13 Pro i Pro Max. Lepiej od Galaxy S22 Ultra wypadł też Xiaomi Mi 10 Ultra, Google Pixel 6 czy Huawei P40 Pro.

Testowany przez DXOMark Galaxy S22 Ultra to model z chipsetem Exynos 2200. W ogólnej punktacji 131 mieszczą się 134 punkty za aparat, 114 puntów za wideo oraz 86 za działanie zoomu.   

Galaxy S22 Ultra nie ma najlepszego aparatu, twierdzi DXOMark

Wśród zalet Galaxy S22 Ultra autorzy testu wymieniają przyjemne kolory i balans bieli w każdych warunkach, dobrą ekspozycję w większości scen, szeroki zakres dynamiki, naturalny efekt bokeh, ładne kolory i ekspozycję w zoomie, szybki i płynny autofokus w wideo, dobrą ekspozycję i szeroki zakres dynamiki filmów, ładne kolory i odcienie skóry na wideo, a także dobrą stabilizację filmów nagrywanych w marszu.

Natomiast za wady aparatów w Galaxy S22 Ultra ekipa DXOMark uznała powolny autofokus w wielu warunkach oświetleniowych, sporadyczną utratę szczegółów w ciemnych obszarach scen HDR, szum luminancji w większości warunków oświetleniowych, artefakty obrazu, w tym efekt ghostingu, zniekształcenie cieni i niestabilny balans bieli w filmach o słabym oświetleniu, niespójną ostrość między klatkami filmów nagrywanych w ruchu oraz artefakty tekstur w scenach wideo o wysokim kontraście.

Samsung Galaxy S22 Ultra