DAJ CYNK

Drewno wkracza do świata komputerów stacjonarnych

Przemysław Banasiak

Sprzęt

Drewno wkracza do świata komputerów stacjonarnych

Nie lubisz krzykliwej, gamingowej stylistyki w świecie PC? Chcesz by Twój komputer pasował do mebli w biurze czy salonie? Rozwiązaniem jest najnowsza obudowa Fractal North łącząca ze sobą takie materiały jak stal, drewno i skóra.

 

W sklepach znaleźć można setki, jak nie tysiące różnych obudów komputerowych. Wiele z nich jest do siebie bliźniaczo podobnych. Nic w tym dziwnego, skoro sporo marek tylko dokleja własne logo na gotowe projekty z Chin. Są jeszcze jednak takie firmy, którym "się chce" i oferują naprawdę oryginalne produkty.

Sugerowana cena Fractal North wynosi 729 złotych

Jedną z nich jest Fractal Design, założone w Szwecji w 2007 roku, które kojarzone jest głównie z designerskimi produktami klasy premium. Ich obudowę z serii Torrent testowaliśmy niedawno. A już teraz Szwedzi mają dla nas kolejny model, który powinien ucieszyć fanów designu w starym stylu.

Fractal North to dwukomorowa obudowa typu Mid Tower o wymiarach 469 x 215 x 447 (wysokość x szerokość x głębokość) milimetrów i wadze około 7,7 kilograma. Jej cechą szczególną jest przedni panel wykonany z prawdziwego drewna, akcenty ze skóry oraz top i bok typu mesh. Jest też opcja ze szklanym oknem.

Drewno wkracza do świata komputerów stacjonarnych

W środku zmieszczą się płyty główne w formacie ATX, Micro ATX lub Mini ITX; wieżowe chłodzenia procesora o wysokości do 170 milimetrów; karty graficzne o długości do 355 milimetrów i zasilacze ATX. Dla nośników danych przewidziano trzy miejsca 3,5 cala oraz dwa miejsca 2,5 cala.

Drewno wkracza do świata komputerów stacjonarnych

Pod względem wentylacji wejdzie tutaj maksymalnie do ośmiu wentylatorów 120-milimetrowych lub sześciu 140-milimetrowych. Fabrycznie dostajemy dwie jednostki Fractal Aspect 140 PWM. Fani układów chłodzenia cieczą pomieszczą radiator 360-milimetrowy na przodzie, 240-milimetrowy na topie i 120-milimetrowy z tyłu.

Drewno wkracza do świata komputerów stacjonarnych

Do sprzedaży trafią cztery wersje - Charcoal Black, Chalk White, Chacoal Black TGD i Chalk White TGC. Różnią się one kolorem stali i drewna oraz panelem bocznym - mesh lub hartowane szkło. Sugerowana cena wynosi 155 euro, czyli równowartość około 729 złotych.

Zobacz: Królewna Śnieżka w świecie PC? Tak, to możliwe! (Test)
Zobacz: Masz procesor AMD Ryzen? To rozwiązanie Ci się przyda

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Fractal

Źródło tekstu: oprac. własne