W stosunku cena/jakość ten mały tablet nie ma sobie równych

Dziś natomiast możecie go kupić jeszcze taniej, ponieważ jest dostępny w świetnej promocji w ramach 120 godzin ekstraokazji sklepu RTV Euro AGD.

Paweł Maretycz (Maniiiek)
5
Udostępnij na fb
Udostępnij na X
W stosunku cena/jakość ten mały tablet nie ma sobie równych

Mowa tu o Redmi Pad SE 8,7, czyli bardzo tanim, a zarazem porządnym tablecie, który może być Wasz za jedyne 499 złotych. I chociaż w tej cenie trudno nawet o porządnego smartfona, to jego specyfikacja nie rozczarowuje. Dostajemy tu 8,7-calowy ekran o rozdzielczości 1340 x 800 pikseli. Całością zarządza natomiast budżetowy, acz wysoko ceniony układ MediaTek Helio G85, którego wspiera 4 GB RAM. Na dane użytkownika przeznaczono natomiast 128 GB pamięci wewnętrznej.

Dalsza część tekstu pod wideo

Po co komu mały tablet?

To proste: nawet tak mały tablet ma znacznie większy ekran, niż typowy smartfon. Oczywiście zaraz mogą pojawić się głosy, że to tylko dwa cale różnicy. Sęk w tym, że nawet pozornie niewielka różnica w przekątnej ma duży wpływ na realną powierzchnię danego ekranu. Oczywiście sprawa jest bardziej złożona i liczą się tu także proporcje. Im bliższe są one 1:1 tym większy jest ekran, mimo pozornie tej samej przekątnej.

Większy ekran jest natomiast przyjemniejszy do codziennej, domowej obsługi: wygodniej jest na nim czytać, oglądać filmy, grać w gry, czy korzystać z aplikacji. jednocześnie rozmiar ten sprawia, że swobodnie możemy go trzymać w jednej ręce. Zabranie go ze sobą na wyjazd, czy wycieczkę również jest wygodniejsze, niż zabieranie dużego tabletu. Dlatego jako wielki fan tabletów uważam, że jest to produkt warty zakupu. Szczególnie w tej cenie.