DAJ CYNK

Blackview BV9200: niedrogi pancerniak z dźwiękiem Harman (test)

Mieszko Zagańczyk

Testy sprzętu


Akumulator

Blackview BV9200 ma dość dużą obudowę, jednak zmieścił się w niej akumulator tylko 5000 mAh, co w smartfonach do pracy czy w teren jest wartością niezbyt zachwycającą. Czas pracy nie jest też szczególnie imponujący – można liczyć na oszczędne 2 dni pracy, ale gdy telefon jest mocniej eksploatowany już tak dobrze nie jest. Podczas testów przy jasności bliskiej maksimum smartfon przepracowywał średnio jedną dobę z SoT na poziomie około 9 godzin. Sporo zależy też od wybranego odświeżania, bo 120 Hz może skrócić czas pracy o około 1,5 h.

W naszym teście Telepolis Mark przy jasności 300 nitów w 60 Hz, w połączeniu Wi-Fi, podczas przeglądania internetu i odtwarzania wideo Blackview BV9200 przepracował ponad 10 godzin (10:20:09), co jest przyzwoitym wynikiem, ale w pancernym telefonie chciałoby się trochę więcej. Wybór odświeżania 120 Hz sprawił, że kolejny taki test zakończył się po niecałych 9 godzinach (08:55:15). W testowej procedurze 3D smartfon nie osiągał nawet 5 godzin.

Mocnym atutem jest za to szybkie ładowanie 66 W, które pozwala błyskawicznie doładować smartfon w razie potrzeby (po około 5 minutach jest już 20%), nie trzeba też czekać długo do pełnego zasilenia – w moich pomiarach trwało to około 50 minut. Blackview BV9200 może być naładowany bezprzewodowo z mocą 30 W (do 100% w około 1,5h) i takie parametry w tym przedziale cenowym, w sprzęcie rugged to naprawdę coś, co zasługuje na mocne wyróżnienie. Niestety, wiele pancernych telefonów podobnej klasy zatrzymało się na poziomie 18 W, a te szybciej się ładujące, kosztują  znacznie więcej niż Blackview BV9200.

Nie zabrakło też przewodowego ładowania zwrotnego, a użytkownicy dbający o akumulator mogą wybrać tryb zwiększenia żywotności, w którym użytkownik sam definiuje maksymalny poziom naładowania od 70 do 90%.


Podsumowanie

Blackview BV9200 łączy w sobie zalety i wady typowe dla pancernych telefonów. Ma solidną obudowę, która wytrzyma trudy pracy w ekstremalnych warunkach, zapewnia przy tym wysoką ergonomię, co gwarantuje matowa, zaokrąglona powierzchnia. Na wyróżnienie zasługuje też dość ładny ekran, który subiektywnie robi dobre wrażenie i ma odświeżanie 120 Hz. Bardzo mocnym atutem jest szybkie ładowanie. Chociaż smartfon ma niezbyt nowy układ 12 nm, system działa dosyć sprawnie, choć nie idealnie. Skuteczny jest GPS, dobrze brzmi muzyka na słuchawkach.

Niestety, producentowi nie do końca udało się też wyjść poza krąg ograniczeń pancernych telefonów. Podwójne głośniki stereo ze strojeniem Harman AudioEFX sprawdzą się w grach i podczas oglądania filmów, ale już do muzyki się nie za bardzo nadają. W polskich sieciach rozczarowuje też powolne pobieranie danych w LTE, podczas testów miałem tez problemy z prawidłowym działaniem aplikacji w tle, a aparat, mimo obiecującej matrycy 50 Mpix, w wielu sytuacjach nie radził sobie. Akumulator 5000 mAh w pancernym telefonie nie jest też wielkim atutem, a czas pracy jest dość przeciętny, zwłaszcza w 120 Hz.

Blackview BV9200 może być niezłym wyborem dla tych, którzy szukają wszechstronnego telefonu pancernego, o dużej wytrzymałości i z nieco rozbudowanymi funkcjami multimedialnymi. Sprawdzi się w terenie i podczas pracy w warsztacie, będzie można na nim czasem obejrzeć jakiś film i pograć w prostą grę – jednak bez oczekiwań na wysoką wydajność. Gdyby producent dopracował aparat i bardziej przyłożył się do głośników, mielibyśmy naprawdę wyjątkowy model, a tak jest to po prostu „jeszcze jeden pancerny średniak".

Blackview BV9200

OCENA 7/10

WADY

  • Problemy z działaniem aplikacji w tle
  • Powolne działanie LTE w polskich sieciach
  • Rozczarowujące głośniki stereo
  • Aparat w wielu sytuacjach kompletnie sobie nie radzi
  • Słaba kamera
  • Mimo  sporej odbudowy akumulator tylko 5000 mAh – w pancerniakach to minimum

ZALETY

  • Solidna obudowa wytrzymała na trudne warunki
  • Wysoka ergonomia obudowy – telefon dobrze leży w ręku
  • Duża pamięć wewnętrzna 256 GB
  • Ekran z odświeżaniem 120 Hz
  • Szybkie ładowanie 66 W
  • Ładowanie bezprzewodowe 30 W
  • W miarę dobre brzmienie na słuchawkach
  • Diodowe wskaźniki powiadomień – nad ekranem i duży okrąg przy aparatach

/images/articles/Blackview-BV9200/Blackview-BV9200-test-recenzja-opinia-pulpit.jpg

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Telepolis.pl

Źródło tekstu: wł.