DAJ CYNK

Hammer Blade 3: lekki pancernik z eSIM i dużym ekranem

Mieszko Zagańczyk

Testy sprzętu

Hammer blade 3 test recenzja opinie

Aparat

Z tyłu obudowy znajduje się pojedyncze oko aparatu fotograficznego z podwójną diodą doświetlającą. Tym pojedynczym modułem jest aparat 48 Mpix wykorzystujący matrycę Samsung ISOCELL GM1 (S5KGM1SP) połączony z optyka f/1,8. Producent nie zdecydował się na większą liczbę aparatów z tyłu, co ostatnio jest już rzadkością poza absolutnym low-endem. Brak dodatkowego aparatu da się zauważyć już podczas prób robienia zdjęć portretowych z rozmyciem tła – jest taki tryb, ale efekt bokeh nakładany jest cyfrowo, co oznacza, że często część fotografowanego staje się nieostra.

Hammer blade 3 test recenzja opinie

Być może jednak producent uznał, że telefon pancerny nie będzie służył do wymyślnej fotografii do robienia zdjęć z dodatkowymi aparatami i ma służyć przede wszystkim do szybkiego strzelania fotek. 

Matryca 48 Mpix pozwala robić pełne zdjęcia (ten tryb ustawiony jest domyślne – warto sprawdzić) lub fotografie 12 Mpix powstałe z połączenia pikseli w układzie 4-w-1. W aplikacji aparatu znajdziemy minimum funkcji – poza wspomnianym trybem portretowym jest tam nagrywanie wideo i „krótki film”. W głównym oknie aparatu można ponadto wybrać zoom (2x) i doświetlenie – i to już wszystko! W głębszych ustawieniach aparatu jest kilka podstawowych przełączników, ale nie ma tam też zaawansowanych ustawień, np. nie znajdziemy nigdzie HDR.

Hammer blade 3 test recenzja opinie

Producent podstawił więc na całkowitą prostotę: aparat ma służyć do szybkiego robienia zdjęć bez specjalnego ustawiania obrazu. W pewnym sensie kuszące i do pewnego stopnia skuteczne. Za pomocą Blade’a 3 można zrobić w miarę udane zdjęcia, porównywalne jakościowo do innych średniaków z tą samą matrycą. Zbliżenia w zoomie raczej się nie sprawdzą, bo fotografie są całkowicie nieostre, jednak ogólne fotki krajobrazowe czy nawet zbliżenia na drobne obiekty nie są złe. Szczegółowość zdjęć może nie zawsze jest najlepsza, ale aparat poprawnie odwzorowuje kolory i spranie radzi sobie ze światłem w pochmurne dni. Dla odmiany – w ostrym słońcu oprogramowanie nie zawsze sobie radzi, część zdjęć wychodzi „prześwietlona”. Nie ma co tez liczyć na udane zdjęcia nocne.

Kamera

Kamera niestety nie pozwala na zbyt wiele. Maksymalna rozdzielczość nagrywania to Full HD przy 30 kl./s. Po statycznym ustawieniu, w dobrym świetle jakość rejestrowanych filmów jest akceptowalna, choć daje się zauważyć nienaturalne przesycenie kolorów. Do tego wystarczy zacząć nagrywać w ruchu (w marszu, obrocie) i od razu daje się we znaki brak dobrej stabilizacji. Taką opcję można co prawda wybrać w ustawieniach, ale efekt jej działania nie jest imponujący. 

 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: własne