DAJ CYNK

Test telefonu OnePlus 7 Pro - dobrze wyposażony flagowiec w konkurencyjnej cenie

Marian Szutiak (msnet)

Testy sprzętu

Podstawowe funkcje telefoniczne i inne sposoby łączności

Telefon, Kontakty i Wiadomości to trzy aplikacje służące do obsługi podstawowych funkcji telefonicznych, przy czym pierwsza z nich zawiera też zakładkę z kontaktami. Telefon i Wiadomości pozwalają blokować wybrane numery, choć w tym drugim przypadku wymaga to większej liczby kliknięć – należy otworzyć wiadomość/wątek, kliknąć trzy kropki przy numerze i dopiero tam znajdziemy odpowiednią opcję. Listę zablokowanych numerów znajdziemy w Menedżerze kontaktów, do którego dostaniemy się z poziomu aplikacji Telefon i Kontakty. A do wprowadzania tekstów mamy klawiaturę Gboard.

Pod względem jakości połączeń telefonicznych OnePlus 7 Pro wypada bardzo dobrze, co jest zasługą między innymi niezłych głośników. W trakcie testów nie miałem żadnych problemów z usłyszeniem i zrozumieniem moich rozmówców, a oni nie skarżyli się, że nie rozumieją lub nie słyszą mojego głosu. Działo się tak nawet w sercu Bieszczadów, jeśli udało się złapać zasięg. Łapanie zasięgu sieci komórkowej w OnePlusie 7 Pro wydawało mi się minimalnie lepsze niż w Samsungu Galaxy S9+, którego używam na co dzień. W stosunku do Samsunga brakuje tu możliwości korzystania z VoLTE i VoWiFi w Orange - w czasie testów używałem kart SIM nju mobile.

OnePlus 7 Pro to flagowiec, więc oferuje pełen zestaw łączności ze światem zewnętrznym, zarówno bezprzewodowych, jak i przewodowych. Podczas testów bez najmniejszych problemów korzystałem z połączeń Wi-Fi, płatności zbliżeniowych NFC oraz nawigacji satelitarnej. Skutecznie udawało mi się również przesyłać pliki przez Bluetooth do komputera oraz parować telefon ze słuchawkami bezprzewodowymi. W przypadku zegarka – Samsung Galaxy Watch – co jakiś czas następowało jego odłączanie, co w większości przypadków wymagało ponownego ręcznego połączenia obu urządzeń. Takich problemów nie mam przy połączeniu Galaxy Watch – Galaxy S9+.

OnePlus 7 Pro nie ma gniazda słuchawkowego Jack 3,5 mm. W zestawie nie znalazła się również odpowiednia przejściówka (z USB-C na Jacka 3,5 mm). Chcąc więc podłączyć słuchawki podłączane w sposób tradycyjny, musimy dokupić stosowne akcesorium. Ja wolałem korzystać ze słuchawek bezprzewodowych Bluetooth.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News