DAJ CYNK

Samsung Galaxy Z Fold2 5G - składany telefon bez kompromisów

Marian Szutiak (msnet)

Testy sprzętu

Samsung Galaxy Z Fold2 fotografowanie

Samsung Galaxy Z Fold2 fotografowanie
Aparaty fotograficzne, jakość zdjęć i filmów

Samsung Galaxy Z Fold2 został wyposażony łącznie w pięć aparatów fotograficznych, z czego trzy 12-megapikselowe tworzą tylny zestaw fotograficzny. Mamy tu główny aparat szerokokątny, a także aparat ultraszerokokątnmy i teleobiektyw. Dwa pozostałe aparaty są identyczne, a ich obiektywy znajdują się w otworach wyciętych w obu wyświetlaczach.

 

Samsung Galaxy Z Fold2 tylny aparat

Aplikacja fotograficzna w testowanym urządzeniu to narzędzie znane wszystkim posiadaczom flagowych smartfonów Samsunga. Znajdziemy tu kilka trybów fotograficznych i filmowych, w tym Pro i Video Pro, gdzie najważniejsze parametry możemy ustawić ręcznie. Z uwagi na konstrukcję smartfonu, zdjęcia selfie możemy wykonać głównym aparatem, co powinno dać zdecydowanie lepsze rezultaty. Robiąc komuś zdjęcie możemy również sprawić, że nasz model zobaczy to, co widzi aparat – wystarczy otworzyć urządzenie i włączyć opcję widoku podglądu z aparatu na zewnętrznym wyświetlaczu.

Samsung Galaxy Z Fold2 zrzuty - aparat

Wielu producentów smartfonów, w tym również Samsung, bierze udział w wyścigu na coraz większą liczbę megapikseli. Galaxy Z Fold2 to jeden z modeli, które pokazuje, ze 12 Mpix to rozdzielczość w zupełności wystarczająca do większości zastosować. Aparat, który znajdziemy w koreańskim „składaku”, robi zdjęcia o wysokiej jakości, szczególnie główny aparat w dobrych warunkach oświetleniowych. Zdjęcia mają naturalne kolory, nie są przesadnie wyostrzone, a także ładnie odszumione.

Niezłe zdjęcia w dobrym oświetleniu robią także dwa pozostałe aparaty – ultraszerokokątny i teleobiektyw. W przypadku tego drugiego jakość zdjęć jest porównywalna z głównym aparatem. A w nocy warto skorzystać z trybu nocnego, dzięki czemu można otrzymać lepiej doświetlone zdjęcia niż w przypadku trybu automatycznego. Przykładowe zdjęcia z trzech aparatów można obejrzeć w poniższej galerii. Zostały one pogrupowane ujęciami, więc naprzemiennie są tam zdjęcia z aparatu ultraszerokokątnego, głównego oraz teleobiektywu.

 

Aparaty w wyświetlaczach są generalnie słabsze, ale wciąż można nimi zrobić wysokiej jakości selfie, które doskonale nada się do publikacji na przykład w mediach społecznościowych. Ten na zewnętrz jest też praktyczny w użyciu, ponieważ łatwo można wykonać zdjęcie przy użyciu tylko jednej ręki. Z rozłożonym Foldem jest to trudniejsze.

Samsung Galaxy Z Fold2 nagrywa filmy w maksymalnej rozdzielczości 4K 60fps. Nagrania takie mają wysoką jakość pod względem ostrości, kolorów oraz zakresu dynamiki. Świetnie spisuje się tu również optyczna stabilizacja obrazu. Podobnie jest z filmami w niższych rozdzielczościach, na przykład FullHD, przy czym w tym przypadku dodatkowo możemy skorzystać z elektronicznej stabilizacji obrazu.

Jest tu również tryb Super Slow Motion, pozwalający nagrać ujęcia 720p z szybkością 960 klatek na sekundę. Rezultaty mogą być tu również bardzo dobre, ale musimy pamiętać, że tryb ten wymaga odpowiedniego poziomu oświetlenia.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Marian Szutiak