Gigaset GL7 – nowy telefon z klapką i obsługą LTE
Gigaset zaprezentował nowy telefon z klapką. Model GL7 pracuje pod kontrolą systemu KaiOS i pozwala korzystać z sieci 4G LTE.

Gigaset GL7 to telefon z klapką, wyposażony w dwa kolorowe ekrany. Wewnętrzny ma przekątną 2,8 cala i rozdzielczość 240 x 320 pikseli. Wyświetlacz zewnętrzny ma 1,77 cala i rozdzielczość 128 x 160 pikseli. Pokazuje on użytkownikowi najważniejsze informacje, takie jak połączenia przychodzące, wiadomości tekstowe, poziom naładowania baterii i czas. Główny wyświetlacz, po zamknięciu klapki, jest dobrze chroniony, nie ma też możliwości przypadkowego naciśnięcia przycisków na klawiaturze. Połączenia można odbierać przez otwarcie klapki.
Zobacz: Gigaset GS5 – niemiecki smartfon z wymienną baterią i bezprzewodowym ładowaniem
Zobacz: Gigaset GX290 plus: odporny smartfon z nową, mocniejszą specyfikacją. Powstała też biznesowa wersja GX290 PRO



Dla większego bezpieczeństwa użytkownika z tyłu urządzenia umieszczono przycisk alarmowy SOS. Urządzenie pracuje pod kontrolą systemu KaiOS, obsługuje dwie karty SIM oraz ma osobny slot na kartę pamięci. Do przechowywania danych smartfon ma 4 GB pamięci masowej, rozszerzalnej o dodatkowe 128 GB na karcie microSD. Na wyposażeniu telefonu jest łączność LTE, Wi-Fi (802.11 b/g/n), Bluetooth 4.2, gniazdo audio Jack 3,5 mm, radio FM i aparat o rozdzielczości 2 Mpix. Jest też moduł GPS. Całość jest zasilana wymiennym akumulatorem o pojemności 1400 mAh, ładowanym przez port USB-C.
Gigaset GL7 ma wymiary 117 x 58 x 24 mm (zamknięty) / 206 x 58 x 12 mm (otwarty) i waży 126 g (z baterią). Według danych producenta akumulator pozwala na maksymalnie 9 godzin rozmów lub do 300 godzin czuwania.
Dostępność i cena
Gigaset GL7 sprzedawany jest w zestawie z zasilaczem, podstawką ładującą, akumulatorem, słuchawkami i skróconą instrukcją obsługi. Urządzenie ma trafić do Polski w sugerowanej cenie 499 zł.