DAJ CYNK

Testy karty Intel Arc A770 nie napawają optymizmem. Jest słabo

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Sprzęt

Testy karty Intel Arc A770 nie napawają optymizmem. Jest słabo

Pojawiły się nowe wyniki karty graficznej Intel Arc Alchemist A770 w benchmarku PugetBench. Nie napawają one optymizmem, bowiem wydajność jest po prostu marna.

Wciąż czekamy na premierę desktopowych kart graficznych Intel Arc Alchemist. Plotki sugerują, że najmocniejszy model A770 zaoferuje wydajność gdzieś między RTX-em 3060 Ti, a RXT-em 3070. Szkoda, że pojawiające się wyniki testów w różnych benchmarkach w żaden sposób tego nie potwierdzają.

Intel Arc A770 słabo radzi sobie w benchmarkach

Tym razem karta Intel Arc A770 została przetestowana w programie PugetBench, a konkretnie w teście PugetBench for DaVinci Resolve. Karta znajdowała się w komputerze ze starszym procesorem Intel Core i5-9600K oraz 16 GB pamięci RAM. Wyniki nie są optymistyczne. GPU uzyskało dwa rezultaty - 39 oraz 45 punktów. To zaledwie połowa tego, co w tym samym teście zdobywa GeForce RTX 3070, dla którego Arc A770 ma być przecież konkurentem.

Intel Arc A770 wydajność

Powyższe wyniki należy traktować z przymrużeniem oka, bo wciąż nie wiemy, na jakim etapie jest optymalizowanie sterowników. Nie sposób jednak nie zauważyć, że testy wykonywane były na wersji 30.0.101.1723, która (według oznaczeń) jest nowsza niż aktualnie dostępne sterowniki dla układów mobilnych oraz Intel Xe. Wiemy zatem, że Niebiescy pracują w pocie czoła nad optymalizacją, ale najwyraźniej nie wszystko idzie zgodnie z planem.

Premiera desktopowych kart graficznych Intel Arc Alchemist powinna odbyć się na przełomie drugiego i trzeciego kwartału 2022 roku, czyli mniej więcej w czerwcu lub lipcu. Jak już wcześniej zauważyłem, jest ona mocno spóźniona, przez co Intel będzie musiał rywalizować z modelami GeForce RTX 4000 i Radeon RX 7000, a z nimi, póki co, raczej nie ma szans. Wiele będzie tutaj zależało od cen kart Intela.

Zobacz: Zaskakujące plotki nt. grafik Intel Arc Alchemist. Będzie ich więcej

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Intel

Źródło tekstu: TechSpot