Najszybszy smartfon świata. Testujemy Nubia Redmagic 8 Pro


Smartfony gamingowe są dość nieufnie traktowane przez Polaków. Zazwyczaj sporo kosztują, mają przekombinowany, zbyt agresywny wygląd i choć dają niezłego kopa szybkością pracy, to kuleją w innych aspektach. Redmagic 8 Pro pozwala spojrzeć na ten segment inaczej – ten rekordowo wydajny model równie dobrze sprawdzi się jako (nie)zwykły telefon na co dzień. Szkoda tylko, że jest tak bardzo niedopracowany...

Mieszko Zagańczyk (Mieszko)
12
Udostępnij na fb
Udostępnij na X
Najszybszy smartfon świata. Testujemy Nubia Redmagic 8 Pro

W globalnej wersji Redmagic 8 Pro zadebiutował w styczniu, a od lutego jest już dostępny w sprzedaży w Europie. Co prawa pierwsza seria rozeszła się tak szybko, że trzeba czekać na dostawę dłużej niż zazwyczaj, ale chętni w każdej chwili mogą też zamówić smartfon ze strony producenta (https://eu.redmagic.gg) do Polski

Dalsza część tekstu pod wideo

Wkrótce należy spodziewać się też ofert naszych lokalnych dystrybutorów. Cena jest bardzo kusząca. W Europie smartfon oferowany jest w wersji Redmagic 8 Pro Matte z 12 GB RAM i 256 GB za 650 euro, czyli ok. 3100 zł, a edycja Redmagic 8 Pro Void z 16 GB i 512 GB kosztuje 750 euro, czyli około 3600 zł (gdy zaczynałem pisać recenzję, było to bliżej 3500 zł). Biorąc pod uwagę specyfikację, to całkiem niezła oferta – smartfon ze Snapdragonem 8 Gen 2 za „trzy tysie” brzmi nieźle. Zobaczmy, czy warto wydać te pieniądze na Redmagic 8 Pro.

Najszybszy smartfon świata. Testujemy Nubia Redmagic 8 Pro


Redmagic 8 Pro – najważniejsze dane techniczne:

  • wymiary 164,5 mm x 77 mm x 9,47 mm, masa 228 g, 
  • aluminiowa rama środkowa, szklany tył, dwie wersje kolorystyczne: Matte (wersja matowoczarna) i Void (część przezroczysta),
  • na obudowie efekty świetlne RGB i dwa triggery o czułości 520 Hz,
  • ekran AMOLED, przekątna 6,8 cala, proporcje 20:9, rozdzielczość 2480 x 1116, częstotliwość odświeżania obrazu 120 Hz, czułość dotyku 960 Hz, 16 milionów kolorów, szkło Gorilla Glass 5, ekranowy czytnik linii papilarnych,
  • układ Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 + dedykowany układ do gier Red Core 2,
  • system chłodzenia ICE 11 z przelotem powietrza i wentylatorem 20 000 obr./min.,
  • pamięć 12 GB RAM LPDDR5X + 256 GB UFS 4.0 (Matte), 16 GB RAM + 512 GB (Void)
  • łączność 5G, Dual SIM, Wi-Fi 5, 6 i 7 802.11b/g/n/ac/ax/be (trzy zakresy 2,4 GHz, 5 GHz, 6 GHz), USB 3.1 typu C, wyjście audio 3,5 mm, Bluetooth 5.3, NFC,
  • aparat 50 Mpix (Samsung GN5, f/1,88, PDAF, piksele 1,0 µm, łączenie do 2,0 µm, szerokokątny 8 Mpix (f/2,2, 120˚, 13 mm) oraz makro 2 Mpix (f/2,4), przedni aparat podekranowy 2. generacji 16 Mpix,
  • system audio 32-bit / 384 kHz, dwa głośniki stereo, 3 mikrofony, dźwięk DTS:X Ultra, gniazdo słuchawkowe 3,5 mm, 
  • dwuogniwowy akumulator 6000 mAh, szybkie ładowanie 65 W,
  • system Android 13 z interfejsem Redmagic OS 6.0 i osobną przestrzenią do gier,
  • cena: 650 euro (Matte), 750 euro (Void).
Nubia RedMagic 8 Pro

Co w zestawie?

Redmagic 8 Pro dostarczany jest w efektownym, srebrnym pudelku z gamingowymi motywami, w środku znajdziemy jednak dość skromny zestaw – poza smartfonem jest to kabel podwójnie zakończony złączem USB-C, ładowarka 65 W, tekturka z QR-kodami do strony producenta, kluczyk do karty SIM, a także pokrowiec na telefon, wykonany z twardego, przezroczystego plastiku. Etui przykrywa praktycznie tylko dół i górę obudowy, a boki są odsłonięte. Po nałożeniu poprawia trzymanie telefonu, niestety ma też wadę – szybko się rysuje i matowieje, przez co traci estetyczny wygląd.

Najszybszy smartfon świata. Testujemy Nubia Redmagic 8 Pro
Najszybszy smartfon świata. Testujemy Nubia Redmagic 8 Pro


Wygląd

W globalnych wersjach telefony Nubia Redmagic 8 Pro dostępne są jako warianty Matte i Void. Poza wielkością pamięci obydwa różnią się też wykończeniem. Tańszy model Matte wygląda prawie jak zwykły smartfon, natomiast gamingowy charakter modelu Void podkreślają przezroczyste elementy z tyłu obudowy oraz podświetlenie LED wentylatora.

Do mnie trafiła wersja Matte i zdecydowanie bardziej mi się podoba. Firma Nubia odeszła od stylistyki wcześniejszych generacji telefonów Redmagic, a dawne zaokrąglenia obudowy teraz zostały zastąpione przez równo ścięte boki. Całość tworzy obrys prostokąta.

Najszybszy smartfon świata. Testujemy Nubia Redmagic 8 Pro

Redmagic 8 Pro Matte jest cały czarny, przy czym tył, jak sama nazwa sugeruje, jest matowy. Wygląda to świetnie, jest miłe w dotyku i praktyczne na co dzień. Patrząc jednak pod światło, dostrzeżemy kilka elementów z połyskiem – graficzny symbol marki (tzw. lampę), logotyp REDMAGIC i inne, drobne napisy. Co jednak najciekawsze, logotyp wraz ze wskaźnikami triggerów w pewnych  okolicznościach podświetlany jest diodami LED. Elementy te rozbłyskują, gdy na przykład przychodzą powiadomienia czy gramy w grę. W ustawieniach można zmieniać kolory w zależności od zdarzeń, więc na przykład powiadomienia będą świecić się na zielono, a w grach uaktywni się przejście z fioletu do zieleni.

Najszybszy smartfon świata. Testujemy Nubia Redmagic 8 Pro

Na matowej czerni wygląda to niezwykle efektownie i chyba żaden inny producent nie wpadł na taki pomysł. Jednocześnie smartfon wciąż zachowuje stonowaną stylistykę. To minimalizm z gamingowym smaczkiem – na co dzień i na pierwszy rzut oka Redmagic 8 Pro Matte przypomina trochę telefony Sony Xperia, jednak z czasem odkrywa się fajne dodatkowe akcenty.

Najszybszy smartfon świata. Testujemy Nubia Redmagic 8 Pro

Na prawym boku Redmagic 8 Pro poza przyciskiem zasilania znajdują się dodatkowe elementy – czerwony suwak włączający tryb gier, dwa niemal niewidoczne spusty magnetyczne do gier (czułość 520 Hz) oraz wylot układu chłodzenia i regulacja głośności. Wlot ulokowany jest symetrycznie na lewym boku, a pod obudową znajduje się niewidoczny w wariancie Matte wentylator

Najszybszy smartfon świata. Testujemy Nubia Redmagic 8 Pro

Z kolei na górze znajdziemy głośnik oraz wyjście audio 3,5 mm, a na dole – szufladkę na dwie karty nano SIM (bez microSD), port USB-C i głośnik.

Najszybszy smartfon świata. Testujemy Nubia Redmagic 8 Pro

Dość nietypowe są za to obiektywy aparatów – to trzy „guziczki” wystające wyraźnie ponad powierzchnię, umieszczone centralnie w górnej części obudowy. Wyglądają jak doklejone.

Najszybszy smartfon świata. Testujemy Nubia Redmagic 8 Pro

Przód też robi wrażenie. Niemal w całości wypełnia go ekran AMOLED, bez żadnego wycięcia na obiektyw. Aparat do selfie jest schowany pod wyświetlaczem. Boczne ramki są niewielkie, więc całość robi świetne wrażenie.

Pod względem wyglądu Redmagic 8 Pro Matte to jeden z najbardziej udanych smartfonów – prezentuje się elegancko, na pierwszy rzut oka bardzo poważnie, ale ma gamingową nutkę i szybko odkrywa się w nim niebanalne smaczki.

Ergonomia

Kanciaste boki Redmagic 8 Pro mogą budzić obawy o ergonomię – bo kanciaste konstrukcje lepiej się sprawdzają w małych telefonach. Projektanci Nubii tak jednak dobrali kształt obudowy i detale wykończenie, że na co dzień ze smartfonu korzysta się wygodnie i nie ma obaw, że na przykład wyleci z dłoni.

Niestety, sprawa trochę się komplikuje podczas grania, gdy telefon jest trzymany po obróceniu. Testowany przeze mnie wcześniej Redmagic 7 z zaokrąglonymi krawędziami i tyłem dość fajnie się układał podczas zabawy, jednak kanciastości w ósemce sprawiają, że dłoń się z nich ześlizguje. W trakcie intensywnej rozgrywki, gdy ponosiły mnie emocje, cały czas musiałem poprawiać położenie telefonu.

Najszybszy smartfon świata. Testujemy Nubia Redmagic 8 Pro

Temu można zaradzić, mocniej przyciskając dłonie do obudowy, czyli w tym układzie – jej lewej i prawej strony, ale wtedy całkowicie się zasłania głośniki. W rezultacie lepiej chyba grać na słuchawkach. 

Problematyczne są też triggery – przez to, że ich w ogóle nie czuć i znajdują się blisko rogów obudowy, bardzo często się je naciska przez przypadek, w trakcie poprawiania ułożenia telefonu w dłoni. W rezultacie trudno o optymalne trzymanie. Spusty są jednak opcjonalne, nie trzeba więc ich koniecznie używać.

Sytuację w obydwu przypadkach znacznie poprawia nałożenie etui z zestawu, które ma na rogach wyraźne wypustki. Można na nich oprzeć wnętrze dłoni i palce, dzięki czemu telefon pewniej leży w dłoni i rzadziej dochodzi do przypadkowych naciśnięć spustów.

Jest jeszcze jedna słabość konstrukcyjna. Między innymi ze względu na układ chłodzenia z przelotem powietrza smartfon nie jest odporny na pył i wodę – nie spełnia żadnych norm IP.

Najszybszy smartfon świata. Testujemy Nubia Redmagic 8 Pro


Ekran

Redmagic 8 Pro ma duży ekran AMOLED 6,8 cala o rozdzielczości Full HD+ (1116 x 2480), chroniony z zewnątrz szkłem Gorilla Glass 5. Chociaż taka przekątna to sporo, obsługę ułatwiają lekko wydłużone proporcje 20:9, ale przede wszystkim – bardzo małe ramki. To między innymi zasługa tego, że aparat do selfie został ukryty pod ekranem. Oczko obiektywu znajduje się pośrodku górnej części ekranu i szybko można o nim zapomnieć – pojawia się tylko w określonych sytuacjach, na przykład po mocnym ściemnieniu wyświetlacza. Matryca wraz z obiektywem została opracowana we współpracy z firmą BEO Technology, a za regulację trybów pracy odpowiada osobny procesor UDC Pro. Jeżeli chodzi o wrażenia wizualne, całość sprawdza się bardzo dobrze.

Częstotliwość odświeżania można wybrać na trzech poziomach: 60 Hz, 90 Hz i 120 Hz. Trochę dziwi, że już w serii Redmagic 7 pojawiło się wysokie odświeżanie 165 Hz, tu go zabrakło. Wskaźnik odświeżania na górnej belce po włączeniu 120 Hz sugeruje, że taka wartość utrzymuje się stale, jednak tak nie jest, bo po kilku sekundach braku aktywności (dotyku) ekran przełącza się na 60 Hz. Działa to w interfejsie i wszystkich aplikacjach. W grach na 120 Hz można liczyć w tych tytułach, które zapewniają takie odświeżanie.

Najszybszy smartfon świata. Testujemy Nubia Redmagic 8 Pro

Według danych producenta matryca Redmagic 8 Pro zapewnia 10-bitową głębię kolorów, jednak ich maksymalna liczba to zaledwie 16 mln, co sugeruje jednak panel 8-bit. Nubia obiecuje też 100% pokrycia przestrzeni DCI-P3, choć pomiary kolorymetrem we wszystkich trybach oscylowały wokół 99%.

Subiektywnie ekran robi bardzo dobre wrażenie, jednak fani mobilnego kina mogą być trochę zawiedzeni, bo smartfon zapewnia wsparcie dla HDR i HLG, ale nie dla HDR10+ i Dolby Vision, choć z drugiej strony Widevine pozostaje na najwyższym poziomie L1. W teorii można więc wyświetlać treści w wysokiej rozdzielczości w serwisach VoD. Nie wszystkie są jednak dostępne, bardzo dobrze działały HBO Max, Prime Video i Disney+. Filmy i seriale VoD wyglądają bardzo dobrze, można też odtwarzać treści HDR na YouTube

Nubia podaje, że maksymalna jasność wyświetlacza sięga 1300 nitów. W testach nie udało mi się osiągnąć takiej wartości, ani nawet zbliżonej. Po ręcznym ustawieniu jasności  wyświetlacz osiąga około 530 nitów, po włączeniu trybu automatycznego w świetle sztucznym i niezbyt intensywnym poziom luminancji podbija do około 720 nitów. Wyższe wartości zapewne są możliwe, choć te 1300 nitów może dotyczyć chwilowego, skokowego efektu w bardzo ostrym słońcu – jest do tego osobny przełącznik.

Najszybszy smartfon świata. Testujemy Nubia Redmagic 8 Pro

W ustawieniach dostępnych jest pięć profili obrazu – standardowy, żywy i naturalny oraz dodatkowo P3 i sRGB. Można też dostroić obraz za pomocą kołowego korektora temperatury bieli.

Nie do końca podoba mi się tryb wyświetlania nocnego. Choć producent chwali się certyfikatem firmy SGS, potwierdzającym skuteczność filtra niebieskiego światła, to jednak subiektywnie obraz jest zbyt zimny, a więc niebieski, za to za mało ocieplony, więc czasami trudno dostrzec różnicę. 

Wysoki poziom reakcji na dotyk – 960 Hz – sprawia, że w grach działanie dotykowych przycisków zapewni największą czułość. 

Najszybszy smartfon świata. Testujemy Nubia Redmagic 8 Pro

Sieci i łączność

Redmagic 8 Pro to model 5G, jednak niestety w naszych polskich namiastkach tego standardu trzeba się na razie liczyć z koniecznością pozostania w 4G. Smartfon testowałem z kartami Play i Orange i w obydwu przypadkach urządzenie nie jest w stanie dołączyć się do 5G NSA. Oczywiście na górnym pasku cały czas jest znaczek 5G, ale aplikacje diagnostyczne ujawniają, że choć telefon widzi tę sieć, to nie jest do niej dopuszczany. Nie ma za to problemów ze sprawnie działającym LTE, w którym Redmagic 8 Pro osiąga niezłe, jak na warszawskie warunki, prędkości rzędu 100-150 Mbps.

Najszybszy smartfon świata. Testujemy Nubia Redmagic 8 Pro

W ustawieniach sieci nie ma nigdzie opcji VoLTE lub połączeń 4G, jednak najwyraźniej jest ona aktywna domyślnie. Można za to włączyć lub wyłączyć Wi-Fi Calling. W trakcie rozmów w obydwu standardach smartfon sygnalizuje pełne ich wykorzystanie. Jakość połączeń jest dobra.

Najszybszy smartfon świata. Testujemy Nubia Redmagic 8 Pro

W sieci domowej można skorzystać nie tylko z Wi-Fi 5 i Wi-Fi 6, ale także z przyszłościowego Wi-Fi 7 (802.11 b/g/n/ac/ax/be) i to w trzech pasmach 2,4 GHz, 5 GHz i 6 GHz

Z akcesoriami połączymy się przez Bluetooth 5.3, nie zabrakło NFC, którego jednak nie mogłem uruchomić z powodów programowych. Łączność USB dostępna jest w standardzie 3.1, smartfon można także podłączyć przez USB do zewnętrznego monitora i teoretycznie też TV.

Dźwięk

Redmagic 8 Pro ma dwa głośniki stereo z dźwiękiem DTS:X Ultra. Brzmienie mają niezłe, dobrze sprawdzają się w grach i filmach, pomijając problem, o którym pisałem wyżej, że wyloty są zasłaniane przez palce trzymające obudowę. Słychać wyraźnie efekt przestrzenności, więc na pierwsze wrażenie brzmi to doskonale.

Najszybszy smartfon świata. Testujemy Nubia Redmagic 8 Pro

Niestety, po odsłuchaniu kilkunastu nagrań muzycznych w różnych stylach odkrywa się niedostatki. Choć dźwięk jest czysty, to wydaje się nieco zbyt suchy, niskie tony są słabo reprodukowane. Nie ma niestety żadnych ustawień, które pozwalałyby to zmienić. 

W praktyce zarówno podczas grania, jak i oglądania filmów oraz słuchania muzyki szybko przełączałem się na słuchawki. Przewodowe na wyjściu audio 3,5 mm pozwalają na aktywację panelu ustawień DTS:X Ultra, nie ma tej opcji w połączeniu Bluetooth.

W tym drugim połączeniu można skorzystać z bogatego zestawu kodeków, w tym aptX HD czy aptX Adaptive z dźwiękiem o jakości do 96 kHz, niestety w po zwiększeniu częstotliwości do tego poziomu niekiedy słuchawki na chwile przerywały odtwarzanie. Jakość dźwięku przez Bluetooth jest bardzo dobra i powinna zadowolić wymagających użytkowników.

Najszybszy smartfon świata. Testujemy Nubia Redmagic 8 Pro


Wydajność

Na temat wydajności nie ma się co rozpisywać. Redmagic 8 Pro ze Snapdragonem 8 Gen 2 (z taktowaniem 3,2 GHz), czyli najwydajniejszym układem w świecie Androida, w połączeniu z 12 GB pamięci RAM w standardzie LPDDR5X oraz z pamięcią wewnętrzną UFS 4.0 o rozmiarze 256 GB zapewnia genialne osiągi i niewiele smartfonów pozwoli na więcej. Z drugiej strony trzeba też brać pod uwagę, że ten układ ma już tyle mocy, że wykracza to dalece poza możliwości aplikacji i gier, jakie powstały na Androida. W praktyce oznacza to też, że trudno dostrzec różnicę w porównaniu do modeli ze Snapdragonami pierwszej generacji. Wszystkie gry można wymaksować graficznie, bardziej kuszące w tym kontekście jest zastosowanie telefonu w połączeniu z dużym ekranem.

Mocnym atutem Redmagic 8 Pro jest to, że smartfon się nie przegrzewa. Być może jest to zasługa samego Snapdragona 8 Gen 2, ale też w dużej części systemu chłodzenia. Nowy, dziesięcioczęściowy ICE 11 to system, w którym wykorzystano warstwy z grafenu, miedzi i aluminium, producent zastosował też komorę parową, turbosprężarkę z dodatkową warstwą chłodzącą pod ekranem i żel odprowadzający ciepło. Wisienką na torcie jest wentylator z kanałem przewodzącym powietrze, o prędkości obrotowej 20 tys. RPM.

Wentylator automatycznie włącza się w grach i niektórych benchmarkach, a także 520 Hz. Szum wiatraczka jest dość wysoki – przy samym wylocie osiąga 50 dBA. Może to przeszkadzać w zabawie.

Wentylator dobrze spełnia swoje zadanie, bo Redmagic 8 Pro prawie w ogóle się nie nagrzewa – nie na co dzień, nie w grach. Największą temperaturę smartfon osiąga w benchmarkach stresujących. W 3D Mark w procedurze Wild Life Extreme Stress Test jest to około 36 stopni. Czyli tak naprawdę telefon wcale się nie nagrzewa, chociaż gdy się przykłada dłoń, to jest wrażenia ciepła – jednak pirometr mówi co innego. Oczywiście wentylator młóci jak szalony, ale całość sprawdza się naprawdę dobrze. 

Podczas grania jest podobnie – czuć wyraźną ciepłotę obudowy, ale nie jest ona gorąca, a pirometr wskazuje najwyżej 37 stopni. Po wyłączeniu wentylatora, w obciążeniowym teście syntetycznym, smartfon nagrzewał się do maksimum 41 stopni.

Wyższą temperaturę pokazują aplikacje pomiarowe – ale dotyczy to CPU, czego nie jestem w stanie zweryfikować. Temperatura procesora według tych danych dochodzi do ok. 55 stopni, jednak jest to niewyczuwalne na obudowie.

To miłe zaskoczenie, bo Snapdragony 8 pierwszej generacji potrafiły się ładnie rozgrzać. Wysoka kultura pracy objawia się też niewielkim spadkiem wydajności – wynik stresowego testu 3D Mark w pierwszym przebiegu to 99,6% wydajności, w drugim 99,5%, w trzecim z maksymalnymi ustawieniami w trybie gier – 98%.

Z pracującym wentylatorem Redmagic 8 Pro osiąga w AnTuTu bardzo dobry wynik 1 298 210 punktów, na razie rekordowy w naszych testach. Co więcej, gdy się spojrzy na aktualny ranking AnTuTu, pierwsze miejsce zajmuje vivo X90 Pro+ z wynikiem 1 283 893. Redmagic 8 Pro jeszcze w zestawieniu nie ma, ale gdy się pojawi, prawdopodobnie trafi na pierwsze miejsce.

Pracę układu SoC wspiera w smartfonie osobny układ producenta, Red Core 2, który zapewnia dodatkowe wsparcie w grach – przetwarza dźwięk, usprawnia wibracje i steruje oświetleniem RGB. Dzięki temu Snapdragon 8 Gen 2 nie jest obciążany mniej istotnymi procesami i daje pełnię mocy do grania.

Wydajność ogólna AnTuTu V9 Geekbench 5 AI Benchmark
Jeden rdzeń Wszystkie rdzenie
Asus ROG Phone 5s Pro 793245 1191 3673 231,9
ASUS ROG Phone 6D Ultimate 1107724 1370 4564 937,1
Asus ROG Phone 6 Pro 1113833 1328 4126 1405
ASUS Zenfone 9 1082688 1317 4324 1375
iPhone 14 Pro 943614 1886 5409 -
iPhone 14 Pro Max 972455 1891 5449 -
Motorola Edge 30 Ultra 1075374 1327 4223 1355
Nubia Redmagic 7 1023508 1252 3838 253
Nubia Redmagic 8 Pro 1298210 1487 5132 1989
OnePlus 10T 1026360 1323 3994 1350
OnePlus 11 5G 1250574 1495 4930 2006
Realme GT2 Pro 981653 1249 3339 1159
Samsung Galaxy S22 862637 706 3378 107,4
Samsung Galaxy S22 Ultra 864815 1157 3463 103,4
Sony Xperia 1 IV 818821 1137 3218 510,5
Vivo x80 Pro 1004087 1169 3562 1241
Xiaomi 12 943031 1241 3502 1059
Xiaomi 12 Pro 1002675 1244 3663 1031
Xiaomi 12T Pro 1102834 1337 4338 902
Xiaomi Poco F4 GT 916160 1251 3655 1119
Pokaż więcej

 

Wydajność w grach 3D Mark GFXBench offscreen Maksymalna temperatura obudowy [°C]
Wild Life Extreme Wild Life Extreme Stress Test Aztec Ruins Vulkan High Tier (1440p ) Car Chase (1080p)
Asus ROG Phone 5s Pro     2000 4241 57,8
ASUS ROG Phone 6D Ultimate 2650 96,40% 3132 5233 52,1
Asus ROG Phone 6 Pro 2787 94,80% 3307 6102 50,9
ASUS Zenfone 9 2766 52,90% 2976 6172 48
iPhone 14 Pro 3342 67,00% 2692 3257 44,9
iPhone 14 Pro Max 3378 68,90% 3402 6088 47
Motorola Edge 30 Ultra 2767 50,50% 2891 4892 46
Nubia Redmagic 7 2606 99,10% 3073 4456 51
Nubia Redmagic 8 Pro 3690 98,00% 4293 7353 41
OnePlus 10T 2766 90,00% 3304 6022 47
OnePlus 11 5G 3707 54,90% 4435 7514 48,3
Samsung Galaxy S22 1740 68,50% 1994 3295 44,1
Samsung Galaxy S22 Ultra 2023 64,70% 1883 4267 45,8
Sony Xperia 1 IV 2409 50,80% 1700 2963 49,6
Vivo x80 pro 2588 76.5%% 2385 5662 44,6
Xiaomi 12 2508 47,20% 2167 5568 43
Xiaomi 12 Pro 2585 49,80% 2825 5245 45,6
Xiaomi 12T Pro 2776 94,70% 3216 6064 45
Xiaomi Poco F4 GT 2565 45,50% 2996 5660 46,7
Pokaż więcej
Najszybszy smartfon świata. Testujemy Nubia Redmagic 8 Pro


Funkcje gamingowe

Redmagic 8 Pro zapewnia bardzo wysoką wydajność, ale jak w praktyce sprawdza się w grach?  

O pewnych niedogodnościach związanych z kształtem obudowy już wspominałem. Poza tym jednak trudno narzekać – producent zrobił wiele, by zapewnić rozgrywkę na wysokim poziomie

Podobnie jak w poprzednich modelach Redmagic czerwony przycisk aktywuje osobną przestrzeń do gier, Game Lobby. To wygodne rozwiązanie, bo można tam zgromadzić wszystkie gry wraz z osobnymi ustawieniami i oddzielić w ten sposób codzienne czynności od zabawy.

Najszybszy smartfon świata. Testujemy Nubia Redmagic 8 Pro

Sam zestaw ustawień nie zmienił się od poprzedniej generacji – podobne funkcje widziałem w modelu Redmagic 7. Jest tam tego sporo. W głównym  menu są to m.in. opcje dotyczące sieci, jakości obrazu, reakcji na połączenia telefoniczne, a także ustawienia dotyku czy podświetlenia LED na tyle obudowy.

Najszybszy smartfon świata. Testujemy Nubia Redmagic 8 Pro

Innym zestawem opcji są wtyczki, usprawniające rozgrywkę – na przykład dodatkowy celownik do gier FPS, zoom wokół celownika, equalizer dźwięku albo opcja ułatwiająca wykrywanie przeciwnika. Wtyczki można przejrzeć w głównym ekranie przestrzeni gier i aktywuje się je po włączeniu wybranego tytułu.

Najszybszy smartfon świata. Testujemy Nubia Redmagic 8 Pro

Po odpaleniu gry można włączyć dodatkowe opcje. Gest ślizgu od prawej strony ekranu otwiera dwa panele pełne przełączników. Jeden daje dostęp do wtyczek opisanych w głównym oknie, a drugi do kolejnych opcji: odświeżania ekranu, gestów, pracy wentylatora, zarządzania powiadomieniami, funkcji nagrywania ekranu czy trybu kontrolera, w którym telefon działa jako gamepad po podłączeniu do większego ekranu. Z kolei na górnej belce można włączyć i zmapować triggery, przypisując je do przycisków ekranowych.

Najszybszy smartfon świata. Testujemy Nubia Redmagic 8 Pro

Opcji jest sporo i trzeba trochę czasu, by je wszystkie rozpoznać w praktyce. W większości mogą się okazać pomocne.

Najszybszy smartfon świata. Testujemy Nubia Redmagic 8 Pro

Osobna przestrzeń gier w wielu przypadkach pozwala po zastosowaniu czerwonego przełącznika szybko wyjść z aktywnej gry do pulpitu, by uruchomić na przykład przeglądarkę czy pocztę, a później wrócić do zabawy w przerwanym momencie. Oczywiście po dłuższej przerwie i powrocie gra się zrestartuje i będzie konieczne ponowne zalogowanie, jeżeli jest to tytuł on-line.

Najszybszy smartfon świata. Testujemy Nubia Redmagic 8 Pro

Granie na dużym ekranie? Tak, ale z problemami

Redmagic 8 Pro ma tyle mocy, że fajnie by było wykorzystać smartfon także w połączeniu z dużym ekranem. Zagrać w Diablo Immortal czy Genshin Impact na telewizorze 55 cali bezpośrednio na smartfonie, by później zabrać rozgrywkę do autobusu czy pociągu – super sprawa. Producent wyraźnie obiecuje takie możliwości. 

W osobnej części menu jest spory wybór opcji: casting bezprzewodowy, przewodowy z wyjścia USB-C do telewizora lub monitora poprzez porty HDMI, DisplayPort, VGA czy DVI. Jest także opcja streamowania treści ze smartfonu na komputer z Windows poprzez podwójny kabel USB-C. 

Najszybszy smartfon świata. Testujemy Nubia Redmagic 8 Pro


Jak to działa? Nie za bardzo udało mi się to bezprzewodowo. Rekomendowana przez producenta funkcja Redmagic Cast nie działa. Po długich poszukiwaniach znalazłem ukrytą (jakby celowo  zepchniętą) systemową, androidową funkcję castingu, dzięki której można mirorrować ekran, także w grach. Niestety, pojawiają się opóźnienia sygnału audio, a do tego nie można wyciszyć dźwięku w telefonie, zostawiając na TV.

No to może kablem? Próbowałem podpiąć Redmagic 8 Pro do TV przez sam kabel USB-C  HDMI oraz przed hub USB bez i z zasilaniem. W każdym przypadku telefon wyłączał się w kilka sekund po połączeniu kabla do portów.

=====

AKTUALIZACJA: już po publikacji wgrałem nowsze oprogramowanie 4.18 (wersja europejska) i smartfon zaczął współpracować z telewizorem. Można go podłączyć do TV przez kabel USB-HDMI i korzystać z trybu gier na dużym ekranie. Po podłączeniu pada od Xboksa całość pozwala na zabawę jak na małej konsoli. Nie ma opóźnień a mobilne tytuły doskonale dopasowują się do takiego trybu zabawy.

=====

Tę samą kombinację zastosowałem, zamieniając TV na monitor do komputera. Tym razem pełen sukces – Redmagic 8 Pro otworzył na dużym ekranie osobny tryb z interfejsem jak na PC, a ekran telefonu zamienił się w touchpad. Mogłem też do tego podłączyć kontroler Xbox, więc spełniło to założenia pomysłu „smartfon jako uniwersalna konsola do gier”. Szkoda tylko, że nie udaje się to na telewizorze. Opóźnień nie ma. 

Działa też opcja pozwalająca podłączyć się przez USB-C do większego ekranu poprzez PC. Trzeba pobrać program Red Magic Studio, najpierw zmieniając język Windows na angielski, bo na polskim systemie ściąga się studio tylko w wersji chińskiej. Po zainstalowaniu całości można grać na ekranie laptopa, na monitorze i na telewizorze, bez opóźnień, w Full HD i 120 Hz. Działa to nieźle, chociaż czasami trudno ustawić tryb pełnoekranowy. 

Najszybszy smartfon świata. Testujemy Nubia Redmagic 8 Pro
Najszybszy smartfon świata. Testujemy Nubia Redmagic 8 Pro

Zamiast kabla można podłączyć się do komputera bezprzewodowo przez Wi-Fi w paśmie 5 GHz, po zeskanowaniu specjalnego kodu QR. Ten tryb rozgrywki także pozwala na użycie kontrolera Xbox, można też sterować grą bezpośrednio przyciskami na ekranie telefonu. Wszystko to daje sporo frajdy, jednak konieczność podłączania się drogą pośrednią przez PC jest trochę kłopotliwa. 

Najszybszy smartfon świata. Testujemy Nubia Redmagic 8 Pro

Pomysł smartfon jako mobilna i stacjonarna konsola do gier jest w Redmagic 8 Pro możliwy do realizacji, ale szkoda, że wszystko jest tak niedopracowane. Szkoda, że nie działa optymalny wariant USB-C do TV, chociaż może telewizory z innymi systemami (WebOS, Tizen) zadziałają, ale nie miałem okazji tego sprawdzić. Całość jest bardzo obiecującym, fajnym pomysłem, w praktyce wywołuje frustracje i rozczarowuje.

Najszybszy smartfon świata. Testujemy Nubia Redmagic 8 Pro


System i aplikacje

Redmagic 8 Pro dostarczany jest wraz z najnowszym Androidem 13. To dobra wiadomość.  I niestety chyba jedyna. Nowa generacja otrzymała też kolejną odsłonę własnego systemu producenta – Redmagic OS 6.0. Pomijając to, co wniósł sam Android 13, nie wnosi ona wiele nowego, ani funkcjonalnie, ani jakościowo. 

Najszybszy smartfon świata. Testujemy Nubia Redmagic 8 Pro

Po testach Redmagic 7 miałem nadzieję, że nowa seria naprawi błędy oprogramowania, a producent wykaże się innym podejściem. Niestety, nic z tego. Redmagic OS 6.0 jest mało intuicyjny i pełen błędów.

Po pierwsze znów powraca problem tylko śladowego spolszczenia. Bardzo duża część interfejsu użytkownika pozostaje w języku angielskim, co sprawia wrażenie chaosu. To, co jest z kolei przetłumaczone, często brzmi niejasno. Pozostaje więc przełączenie się na angielski interfejs, co jednak nie rozwiązuje ogólnego zagmatwania systemu.

Najszybszy smartfon świata. Testujemy Nubia Redmagic 8 Pro

Testowany przeze mnie egzemplarz testowy miał początkowo stare, przedpremierowe oprogramowanie jeszcze z pozostałością interfejsu w języku chińskim i z licznymi błędami. Dzięki paczce ZIP znalezionej na forum xda-developers udało mi się dokonać aktualizacji do nowszej wersji europejskiej. Niektórzy użytkownicy otrzymali jeszcze nowszą aktualizację OTA. Do mnie jeszcze nie doszła, ale wygląda na to, że część błędów zostanie z czasem naprawiona. Aktualizacje powinny być też dostępne na stronie producenta. 

Najszybszy smartfon świata. Testujemy Nubia Redmagic 8 Pro


Redmagic OS 6.0 daje sporo własnych opcji personalizacji, jednak nie tak wiele, jak bym oczekiwał po Androidzie 13, bo pewnych rozwiązań wprowadzonych przez Google od razu zabrakło. Do wyboru jest 7 motywów systemowych, możliwość zmiany ustawień ekranu AoD, ekranu blokady, fontów czy animacji czytnika linii papilarnych. 

Najszybszy smartfon świata. Testujemy Nubia Redmagic 8 Pro


W zakamarkach można też znaleźć kilka ciekawych funkcji jak wysuwany panel skrótów, dzielenie ekranu, pływające okna czy nawet pulsometr wykorzystujący czytnik linii papilarnych.

Producent nie przesadził na szczęście ze śmiecioapkami – jest kilka dodatkowych narzędzi, jak przeglądarka, program do przesyłania plików, notatnik czy menedżer plików, ale wszystkie mają swoje uzasadnienie.

Najszybszy smartfon świata. Testujemy Nubia Redmagic 8 Pro

Wszystko działa bez większych problemów i można by przywyknąć do niektórych udziwnień, ale po takim producencie ze światowymi ambicjami, jak Nubia, należy jednak oczekiwać znacznie więcej. Redmagic OS 6.0 zdecydowanie rozczarowuje.

Najszybszy smartfon świata. Testujemy Nubia Redmagic 8 Pro


Aparat

Smartfony gamingowe nie słyną z dobrej jakości zdjęć. Pod tym względem Redmagic 8 Pro niestety nie zaskakuje, a konfiguracja sekcji fotograficznej jest bliższa średniej półce niż flagowcom. 

Trzy guziczkowe obiektywy na tyle obudowy kryją w sobie aparaty 50 Mpix (Samsung GN5, f/1,88, PDAF, piksele 1,0 µm, łączenie do 2,0 µm, zdjęcia do 12,5 Mpix), szerokokątny 8 Mpix (f/2,2, 120˚, 13 mm) oraz makro 2 Mpix (f/2,4). Z przodu znalazł się natomiast aparat podekranowy 16 Mpix, drugiej generacji, czyli stosowany już we wcześniejszych modelach Redmagic.

Technicznie rzecz biorąc, nie jest to szczególnie imponująca konfiguracja, brakuje chociażby OIS czy autofokusu w aparacie szerokokątnym, jednak sporo dzieje się też w oprogramowaniu. W głównym trybie zdjęciowym można łatwo przełączać się między aparatem szerokokątny (0,6x) oraz poziomami zbliżenia 1x, 2x, 5x i 10x (oraz pośrednimi). Robienie zdjęć ułatwia wielopunktowy AF, wspomaganie AI, nie brakuje też trybu HDR.

Ciekawy jest wybór dodatkowych trybów aparaty. Te podstawowe jak profesjonalny, nocny, kamery i portretowy dostępne są na standardowych, bocznych zakładkach, ale jest też dodatkowe menu „rodzina kamer”, gdzie znajdziemy sporo niebanalnych trybów na dwóch przewijanych kartach. Są tam tryby do fotografii gwiazd, malowania światłem, zdjęcia 3D, różne tryby z filtrami (czarno-białe, komiks, artystyczny, dyfuzja), panorama, elektroniczna przysłona, wielokrotna przysłona, zdjęcie do dowodu, skanowanie dokumentów, klonowanie, makro, lupa, pełna rozdzielczość, a także wideo poklatkowe, tryb vlog czy zwolnione tempo. Niestety w nazwach tych funkcji znów widać niechlujność językową – albo brakuje tłumaczeń, albo są niejasne. Mimo tego zestaw tych funkcji daje sporo możliwości, które wykraczają poza standardowe zastosowania.

Najszybszy smartfon świata. Testujemy Nubia Redmagic 8 Pro


W głównym trybie aparat radzi sobie całkiem dobrze. Zdjęcia mają przyzwoite kolory, odpowiednią szczegółowość i niezłą dynamikę. W trybie automatycznym na niektórych ujęciach zbyt podbijana jest jasność, co obniża kontrast. Do fotek z flagowych aparatów sporo brakuje, ale wciąż jednak zdjęcia trzymają dobry poziom porównywalny ze smartfonami średniej klasy.

Zoom 2x pozwala osiągnąć bardzo dobre efekty, a lekkie przeciągnięcie do wyższych wartości też umożliwia uchwycenie szczegółów bez przesadnej straty jakości. Niestety, pełne 10x powoduje już zauważalne rozmycie, co wynika też z braku stabilizacji optycznej i trudności utrzymania kadru. Robienie zdjęć na wysokim zoomie jest kuszące, bo na ekranie smartfonu wszystko wygląda całkiem ładnie, ale na monitorze komputera już jest znacznie gorzej.

Dobrze sprawdza się tryb portretowy z ładnym rozmyciem tła, w większości sytuacji nie zawiedzie też aparat szerokokątny, który ma swoje ograniczenia, może nieco zbyt małą szczegółowość, jednak kolorystyka i dynamika są poprawne. Słabiej szeroki kąt sprawdza się w kiepskich warunkach oświetleniowych. Aparat makro wbrew niskiej rozdzielczości matrycy pozwala na uchwycenie pewnych szczegółów. Pomaga w tym przypominające lupę okienko podglądu ostrości, które podświetla wybrany detal na czerwono lub zielono, dzięki czemu wiemy, czy zachowana jest odpowiednia odległość. Aż skoda, że producent nie dał na przykład matrycy 5 Mpix.

Spore problemy miałem ze zdjęciami nocnymi. Pierwsza sesja – podczas lekkiego deszczu, na warszawskich uliczkach z żółtym oświetleniem okazała się całkowitą porażką. Zdjęcia były nieostre, przesadnie rozjaśnione, zbyt zażółcone – w tym samym czasie inny testowany smartfon z aparatem 50 Mpix radził sobie doskonale. Kolejne nocne próby z Redmagic 8 Pro w innych warunkach wypadły jednak o wiele lepiej – kolorystyka była prawidłowa, poziom ekspozycji właściwy, choć nie zawsze udało się zachować ostrość. 

Podekranowy aparat selfie robi przyzwoite zdjęcia w jasnym, optymalnym otoczeniu, można też dobrać odpowiednią scenerię, by dobrze wyglądać podczas rozmów wideo. Niestety w spontanicznych warunkach, gdy oświetlenie nie jest idealne, aparat szybko ujawnia swe wady – zdjęcia wychodzą rozmyte, nieostre, marnie działa też kamera, zwłaszcza w ruchu.  

Kamera

Redmagic 8 Pro pozwala na zapis wideo w 8K przy 30 kl./s, a także w 4K przy 30 i 60 kl./s. Do nagrywania filmów  można wykorzystać tylko główny aparat oraz selfie (1080p w 30 kl./s), za to nie uda się to w aparacie szerokokątnym. W 8K można użyć zoomu 5x, a w niższych rozdzielczościach – 10x. W ustawieniach kodeków poza H.264 i H.265 jest też tryb nagrywania w HDR.

Redmagic 8 Pro nie ma optycznej stabilizacji OIS, ale z pomocą przychodzi bardzo dobrze działająca stabilizacja elektroniczna. Z EIS można skorzystać w 4K przy 60 kl./s. (i niższych rozmiarach), więc ten format nagrywania będzie też najlepszy. Zarówno statyczne klipy, jak i nagrania w ruchu mają wysoką jakość – obraz wiernie oddaje kolory, ma duża szczegółowość, a w ruchu wstrząsy są skutecznie minimalizowane przez EIS. Ze stabilizacji nie skorzystamy jednak w 8K i w tym formacie ruch już powoduje mocne wstrząsy.

/p>

Najszybszy smartfon świata. Testujemy Nubia Redmagic 8 Pro

Czas pracy

Redmagic 8 Pro wyposażony jest w dwa ogniwa 3000 mAh, dające łącznie 6000 mAh. Zapewnia to rewelacyjny czas pracy. Gdy smartfon jest używany do codziennych zastosowań, bez problemu uda się osiągnąć dwa dni działania. Również w multimediach i grach smartfon sprawdza się wyjątkowo dobrze.

W naszym redakcyjnym teście przy jasności 300 nitów, w 60 Hz i w połączeniu Wi-Fi, Redmagic 8 Pro przepracował prawie 14 godzin (13:55:07), co jest jednym z najlepszych czasów w naszej tabeli. Niestety, ponieważ w razie braku interakcji ze strony użytkownika smartfon przełącza się z 120 Hz do 60 Hz, nie było możliwe sprawdzenia czasu w tej wyższej rozdzielczości. 

W syntetycznym teście gier było znacznie gorzej – przy 60 Hz z włączonym wentylatorem smartfon przepracował blisko 5 godzin (04:58:03), jednak w praktyce wygląda to lepiej. Godzina grania w Diablo Immortal w 120 Hz rozładowała akumulator o 14%, czyli energii powinno wystarczyć na 7 godzin zabawy

Europejska wersja Redmagic 8 Pro dostarczana jest z ładowarką 65 W zgodną ze standardem Quick Charge 5. Ładowanie przebiega błyskawicznie, a po podłączeniu do zasilania automatycznie włączany jest wentylator minimalizujący problem przegrzewania się urządzenia. 

Już po 5 minutach stan naładowania zwiększa się od 0 do 18%, po 10 minutach – do 35%, po 15 minutach – do 53%, po 20 minutach – do 64%. Pół godziny na ładowarce zwiększa stan naładowania do 87%. Pełne naładowanie zajmuje około 40 minut. Błyskawicznie można też doładowywać smartfon przy każdym poziomie i nie trzeba do tego ładowarki z zestawu – z powodzeniem używałem od innego telefonu (również 65 W).

Jedną z ciekawych funkcji jest wyłączenie ładowania baterii, gdy telefon jest podłączony do ładowarki – pozwala to bezpośrednio zasilać urządzenie, bez przegrzewania się i zbyt szybkiego zużywania akumulatora. Ma to sens, gdy telefon na dłuższy czas podpinany jest do ładowarki. Zabrakło jednak ładowania bezprzewodowego. Niestety, w obecnej wersji softu ta funkcja nie działa, pozostaje czekać, aż producent to naprawi w aktualizacji.

  TELEPOLIS MARK
(minuty w 60 Hz)
Godziny pracy Bateria (mAh) Ustawienia ekranu
SoT Heavyuser Przekątna Rozdzielczość
ASUS ROG Phone 5s Pro 657 261 46 6000 6,78" 1080 x 2448
ASUS ROG Phone 6D Ultimate 614 244 43 6000 6,78" 1080 x 2448
ASUS ROG Phone 6 Pro 727 307 52 6000 6,78" 1080 x 2448
Motorola Edge 30 Ultra 560 289 42 4610 6,67" 1080 x 2400
Nubia Redmagic 7 429 237 33 4500 6,8" 1080 x 2400
Nubia Redmagic 8 Pro 835 298 57 6000 6,8" 1116 x 2480
Samsung Galaxy S22 439 381 41 3700 6,1" 1080 x 2340
Samsung Galaxy S22 Ultra 468 311 39 5000 6,8" 1440 x 3088
Samsung Galaxy S22 Ultra 557 383 47 5000 6,8" 1080 x 2316
Sony Xperia 1 III 500 242 37 4500 6,5" 1633 x 3840
Xiaomi 12T Pro 658 260 46 5000 6.67" 1220 x 2712
Xiaomi Poco F4 GT 521 205 36 4700 6,67" 1080 x 2400
Pokaż więcej


Podsumowanie

Redmagic 8 Pro to telefon o ogromnym potencjale, który jednak w sporej części został zmarnowany. Smartfon w wersji Matte świetnie wygląda – łączy codzienną dyskrecję z gamingowymi smaczkami jak ukryte światła RGB. Ładny jest ekran, genialna wydajność dzięki topowemu Snapdragonowi 8 Gen 2 oraz dużej pamięci w najnowszych standardach, jest więc sporo frajdy podczas grania, ale też duży przyjemność podczas oglądania filmów, słuchania muzyki i w codziennych zastosowaniach.

Najszybszy smartfon świata. Testujemy Nubia Redmagic 8 Pro

Aparat, choć średniakowy, na ogół też się dobrze spisuje, fajne są też rozbudowane opcje trybu gier, a także możliwości podłączenia telefonu do dużego ekranu i używania go jako kieszonkowej konsoli (ale z ograniczeniami). Świetny jest czas pracy, deklasujący wiele modeli i szybkie ładowanie. Taki smartfon za około 3100 zł to murowany kandydat na hit. No ale są też negatywy.

Największą wadą jest niedopracowane oprogramowanie. System jest ponownie słabo spolszczony, sam Redmagic OS 6.0 jest też trochę zbyt chaotyczny, niewygodny w nawigacji. W testowanej wersji denerwowały też problemy z podłączeniem do TV (przez kabel HDMI i przez Wi-Fi).

Trzeba też dodać problemy z łącznością – smartfon nie działa w naszych sieciach 5G, choć to nie jest wina producenta, tylko specyficznych wymogów operatorów, które z kolei wynikają z braku „prawdziwego 5G” SA.

Najszybszy smartfon świata. Testujemy Nubia Redmagic 8 Pro

Redmagic 8 Pro to smartfon aspirujący do górnej półki, jednak brakuje w nim wielu funkcji, jakich można oczekiwać po flagowych smartfonach. Zastosowanie wentylatora z otwartymi przelotami najwyraźniej sprawiło, że smartfon nie jest pyło- i wodoszczelny. Nie ma ładowania bezprzewodowego, ekran nie do końca zapewnia pełne wsparcie dla standardów HDR, a odświeżanie to tylko 120 Hz, nie ma dynamicznego odświeżania (co wynika z braku technologii LPTO).

Na koniec zostawiam kwestie czysto subiektywne. W moich rękach Redmagic 8 Pro dobrze leży na co dzień, w układzie pionowym, ale po obróceniu do grania ta kanciasta obudowa się nie sprawdza. Testowany wcześniej Redmagic 7 z zaokrąglonymi tyłem lepiej dopasowywał się do ręki podczas zabawy, a tym razem konstrukcja wymusza mocne trzymania na bokach, co powoduje zasłonięcie głośników i nie jest ergonomiczne. Na szczęście trochę pomaga założenie etui.

Najszybszy smartfon świata. Testujemy Nubia Redmagic 8 Pro

OCENA: 8/10

WADY

  • Niedopracowane oprogramowanie, pełne błędów i braków w tłumaczeniu
  • Kanciasta obudowa nie do końca zapewnia wygodę w grach
  • Odświeżanie ekranu tylko 120 Hz
  • Brak pyło- i wodoszczelności
  • Brak 5G w polskich sieciach (ale to efekt specjalnych wymogów naszych operatorów)

ZALETY

  • Bardzo pomysłowa, oryginalna obudowa wersji Matte
  • Ładny ekran AMOLED
  • Ponadprzeciętna wydajność
  • Wysoka kultura pracy, smartfon nie nagrzewa się, minimalny throttling
  • Rozbudowana przestrzeń gier ułatwiająca zabawę
  • Możliwość grania na większym ekranie z zewnętrznym kontrolerem 
  • Sprawne funkcje komunikacyjne (pomijając brak 5G w polskich sieciach)
  • Niezłe brzmienie na głośnikach, bardzo dobre na słuchawkach
  • Bardzo długi czas pracy, szybkie ładowanie
  • Przystępna cena
Najszybszy smartfon świata. Testujemy Nubia Redmagic 8 Pro