DAJ CYNK

Test Oppo Reno3 - udany średniak z niezłym wyposażeniem

Marian Szutiak (msnet)

Testy sprzętu

Wygląd zewnętrzny i ergonomia, biometria

Oppo Reno3 tył

Oppo Reno3 to zgrabny i stosunkowo lekki smartfon, z ciekawą teksturą na tylnym, szklanym panelu. Estetykę nieco psuje wystający aparat fotograficzny z tyłu oraz przód telefonu, który zdaje się wystawać ponad aluminiową ramkę, przez co jest otoczony czarną, plastikową „obwódką”. Tył urządzenia, w przeciwieństwie do przodu, jest zaokrąglony na bokach, dzięki czemu całość dobrze leży w dłoni. Szkło z tyłu jest umiarkowanie śliskie, ale za to bardzo podatne na wszelkie zabrudzenia.

Oppo Reno3 przód

Większą część przedniej powierzchni zajmuje wyświetlacz z wcięciem na obiektyw aparatu do autoportretów, który można wykorzystać również do odblokowania urządzenia za pomocą funkcji rozpoznawania twarzy. Pod dolną powierzchnią ekranu znajduje się optyczny czytnik linii papilarnych, który działa całkiem sprawnie. Powyżej ekranu, na samej krawędzi, znajdziemy wylot głośnika słuchawki, a nieco niżej czujniki zbliżania i oświetlenia. Dolna, szersza ramka jest pusta. Przedni panel został fabrycznie zabezpieczony dodatkową warstwą hartowanego szkła, co może sugerować, że pod spodem nie ma niczego w rodzaju Corning Gorilla Glass.

Oppo Reno3 czytnik linii papilarnych

 

Wylot głównego głośnika, używanego między innymi przy odtwarzaniu multimediów, znajduje się na dole, razem z portem USB-C, otworem mikrofonu i gniazdem Jack 3,5 mm. Po przeciwnej stronie jest otwór kolejnego mikrofonu.

Oppo Reno3 dół

Oppo Reno3 góra

Przycisk zasilania producent umieścił na prawym boku smartfonu, natomiast przyciski głośności na lewym. Tym ostatnim towarzyszy wysuwana tacka na karty SIM i kartę pamięci.

Oppo Reno3 prawy bok

Oppo Reno3 lewy bok

Wyświetlacz i jakość obrazu

Oppo Reno3 ma 6,4-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1080 x 2400 pikseli, co daje ich zagęszczenie na poziomie 411 ppi. To w zasadzie wystarcza do tego, by obraz na ekranie był ostry i nie miał poszarpanych krawędzi. Do dyspozycji mamy tylko jeden tryb wyświetlania kolorów, które są dosyć mocno nasycone, ale według mnie nie przesycone, a poza tym tak samo dobrze wyglądają w zasadzie pod każdym kątem. To ostatnie to zasługa między innymi zastosowanej tu technologii AMOLED.

Oppo Reno3 ekran

Sporo w wyglądzie obrazu na wyświetlaczu możemy jednak zmienić, między innymi temperaturę kolorów. Inne dostępne opcje to na przykład tryb ciemny (oszczędza energię w przypadku paneli AMOLED), ochrona oczu  (redukuje ilość światła niebieskiego), efekt wizualny OSIE czy ochrona oczu poprzez redukcję migotania przy niskiej jasności. Na wygaszonym ekranie możemy widzieć godzinę, datę i ikonki powiadomień – zawsze lub w ustalonych godzinach. Opcja domyślnie jest wyłączona. Aby nie spowodować wypalenia ekranu w miejscu wyświetlania tych informacji, ich położenie zmienia się wraz z upływem czasu.

Oppo Reno3 zrzuty - ekran

Wyświetlacz w Oppo Reno3 jest wystarczająco jasny, a by nie mieć dużych problemów z odczytaniem jego zawartości nawet przy świetle słonecznym na zewnątrz. Zmierzona jasność maksymalna ekranu wyniosła 377 nitów w przypadku sterowania ręcznego i 452 nity w automacie. Zgadzam się – przydałoby się trochę więcej dla zwiększenia komfortu korzystania.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Marian Szutiak