DAJ CYNK

Sprawdzam międzyplatformową bestię Razera. Ma jeden poważny problem

Patryk Łobaza (BlackPrism)

Testy sprzętu

Aplikacja


 

Personalizacja ustawień słuchawek Razer Hammerhead Pro Hyperspeed następuje poprzez aplikację mobilną Audio. Jest ona prosta i przejrzysta, ale zawiera wszystkie najważniejsze opcje. U góry na ekranie głównym zobaczymy model słuchawek wraz z procentem naładowania każdej z nich, a pod spodem pojawiają się różne opcje.

Nie zabrakło tu personalizacji ANC. Po włożeniu słuchawek do uszu pojawi się suwak, który możemy ustawić w pozycji od 1 do 10 lub całkowicie wyłączyć aktywną redukcję szumów. Również z poziomu tej aplikacji możemy decydować o oświetleniu i jego wybrać wzorzec oraz kolorystykę.

Inne ważne opcje to chociażby equalizer, oraz tryb gamingowy i „nie przeszkadzać”. Można również wybrać urządzenie, z którym słuchawki będą się najpierw starały połączyć.

Łączność i bateria


Razer Hammerhead Pro Hyperspeed można połączyć z urządzeniami za pomocą Bluetooth 5.3 lub Dongle 2.4 GHz ze złączem USB-C i przejściówką na USB-A. Co więcej, słuchawki są kompatybilne z najważniejszymi platformami gamingowymi. Nie będzie więc problemu z używaniem ich na PC, smartfonie, oraz konsolach PlayStation, Xbox i Nintendo Switch.

Można się zastanawiać, w jaki sposób Razer Hammerhead Pro Hyperspeed łączą się przez Bluetooth z PlayStation, lecz odpowiedź jest prosta: nie łączą się. W przypadku konsoli Sony w grę wchodzi wyłącznie wykorzystanie Dongle 2.4 GHz. Reszta urządzeń z listy obsługuje obie formy łączności oferowane przez słuchawki.

Razer chwali się, że ich nowe młotki są w stanie wytrzymać nawet 30 godzin pracy, lecz jest to spore przekłamanie. Podawane liczby odnoszą się nie tylko do samych słuchawek, ale też ładującego etui. Czyli po prostu moglibyśmy z nich korzystać przez 30 godzin, jeżeli słuchawki doładujemy 3,7 razy w etui. 

W rzeczywistości czas pracy baterii będzie się różnił podczas każdorazowego użytkowania. Na pewno ma na to wpływ oświetlenie oraz ANC. Wyłączenie tych opcji wydłuży czas pracy baterii. Nie wolno zapomnieć również o głośności, większość testów Razer przeprowadzał na 40-50%.

W moim przypadku przy włączonym oświetleniu ANC i głośności w przedziale 60-70% musiało upłynąć 2,5 godziny, zanim zostałem poinformowany o konieczności naładowania młotków. Przy zrezygnowaniu z oświetlenia i ANC czas pracy wydłużył się o jakieś 40-50 minut. Nie najgorzej, lecz i tak często sesje gamingowe trwają dłużej, a konieczność przerywania rozgrywki, by naładować słuchawki, nie jest najwygodniejszym rozwiązaniem.

Podsumowanie


Razer zaprezentował nową odsłonę swoich międzyplatformowych słuchawek dokanałowych. W oficjalnym sklepie producenta widnieje cena 200 dolarów. W tej kwocie możemy dostać wysokiej klasy sprzęt audio, który dobrze sprawdzi się również w grach. Czy Hammerhead Pro Hyperspeed są takim sprzętem? Tak, ale nie w każdym calu.

Głównym atutem nowych słuchawek Razera jest ich międzyplatformowość. Na każdej platformie możemy cieszyć się bezprzewodowym dźwiękiem bez opóźnień. Dodatkowo możemy połączyć się z urządzeniami zarówno przez Bluetooth 5.3, jak i Dongle 2.4 GHz. 

Oprócz niezaprzeczalnie wysokiej jakości dźwięku i skutecznego ANC, wśród plusów należy wymienić solidną jakość wykonania, ciekawy design i przykuwające uwagę oświetlenie. Warto wspomnieć również o prostej i czytelnej aplikacji, która posłuży do kontrolowania pracy słuchawek.

Do ideału jednak brakuje i jednym z najpoważniejszych minusów słuchawek Razer Hammerhead Pro Hyperspeed jest mikrofon. Pomimo tego, że mówimy o słuchawkach gamingowych, a przecież łączy się to nierzadko ze wspólną grą z innymi graczami, jakość dźwięku przekazywanego przez mikrofon jest tragiczna. 

Nie najlepiej wygląda tu również praca baterii. Żeby uzyskać w miarę przyzwoity czas działania słuchawek, należy zrezygnować z podświetlenia i ANC, a i tak wtedy mogą nie dotrwać do końca poważniejszej sesji grania. 

Ocena: 7/10
 

Wady:

  • Jakość mikrofonu
  • Praca baterii

Zalety:

  • Solidne wykonanie
  • Wysoka jakość dźwięku
  • Niebanalny design
  • Podświetlenie Chroma RGB
  • Międzyplatformowość
  • Dwa warianty łączności

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Własne