DAJ CYNK

Uber otrzymał certyfikację na wirtualną kasę fiskalną w aplikacji

Mieszko Zagańczyk

Płatności bezgotówkowe

Uber otrzymał certyfikację na wirtualną kasę fiskalną w aplikacji

Podobnie jak wcześniej Bolt, również Uber uzyskał certyfikat Głównego Urzędu Miar dla swojej wirtualnej kasy fiskalnej. Dzięki temu firma będzie w pełni przygotowana na kolejne zmiany prawne dotyczące rynku przewozów samochodowych, które wchodzą w nowym roku.

Zobacz: Bolt wprowadza wirtualną kasę fiskalną w aplikacji, jest gotowy na opóźnione Lex Uber

Na początku grudnia Uber informował o rozpoczęciu programu pilotażowego wirtualnej kasy fiskalnej stworzonej we współpracy z firmą Elzab. Rozwiązanie w tym tygodniu uzyskało oficjalny certyfikat Głównego Urzędu Miar i po pełnym wdrożeniu, pozwoli zrezygnować kierowcom z taksometrów i standardowych kas fiskalnych.

Zobacz: TomTom i Uber zacieśniają współpracę. Jakie mają w tym cele?

Grudniowy pilotaż miał na celu przeprowadzenie testów prototypowego rozwiązania kasy wirtualnej. Kursy wykonywane przez przewoźników z wykorzystaniem aplikacji Uber były przekazywane do prototypowego systemu, który umożliwiał wystawienie testowego paragonu w postaci elektronicznej. Ten z kolei był dostarczany m.in. do Ministerstwa Finansów. 

W dniu 28 grudnia Główny Urząd Miar pozytywnie zaopiniował wirtualną kasę, która powstała we współpracy z firmą Elzab. Wdrożenie certyfikowanej kasy to ostatni krok na drodze do spełnienia wymogów reformy sektora przewozu osób. Mijający rok był trudny dla całej branży, ale cieszymy się, że mimo wielu wyzwań jesteśmy w pełni przygotowani na rozpoczęcie 2021 roku

 – powiedział Michał Konowrocki, Dyrektor Zarządzający Uber Poland Sp. z o.o.

Certyfikacja rozwiązania stworzonego przez firmy Elzab i Uber jest zwieńczeniem wielu miesięcy prac nad dostosowaniem do nowych wymogów wynikających z nowelizacji ustawy o transporcie drogowym. Jednym z wymogów, niezbędnym, aby legalnie świadczyć usługi, było realizowanie pośrednictwa w przewozie osób przez polską spółkę, z czego wynikają konsekwencje podatkowo-prawne dla pośredników. Platformy takie jak Uber są zobowiązane do odprowadzania podatku VAT i CIT od usług pośrednictwa realizowanych w Polsce, rozumianych w sposób kompleksowy, zarówno jako przekazywanie zleceń kierowcom, jak i udostępnianie im w tym celu aplikacji.

Zobacz: Uber zamierza być bezemisyjny
Zobacz: FREE NOW przejmuje kierowców z Ubera i innych platform. W styczniu przeszło ich już tysiąc

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Uber