DAJ CYNK

Netflix: 7 sztuczek inspirowanych serialem „Dom z papieru”

Mieszko Zagańczyk

Telewizja i VoD

Netflix: 7 sztuczek inspirowanych serialem „Dom z papieru”

Druga część ostatniego sezonu serialu „Dom z papieru” od 3 grudnia jest już dostępna w serwisie Netflix. Dla tych, którzy już to przeżyli, i dla tych, którzy dopiero planują seans, Netflix przygotował kilka porad – trików rodem ze szkolenia Profesora. Oto 7 wskazówek, które ułatwiają korzystanie z serwisu.

Finałowa część serialu „Dom z papieru” to efektowne zakończenie jednego z najpopularniejszych seriali Netfliksa. Żeby pozostać dłużej w nastroju hiszpańskiej produkcji, serwis przygotował kilka porad, jak wygodnie korzystać z jego zasobów, a do tego opisał je w konwencji „Domu z papieru”.

7 sztuczek inspirowanych serialem „Dom z papieru”

Zatrzyj ślady

Nawet najlepiej zaplanowane akcje mogą się nie udać, jeśli ślady działania nie zostaną odpowiednio zatarte. Aby zachować w tajemnicy swoje ulubione filmy i programy, można usunąć historię oglądania, logując się na koncie Netflix, a następnie klikając w opcję „Konto". Dalej w sekcji „Profile i kontrola rodzicielska" należy wejść w „Historię oglądania" wybranego profilu i wcisnąć ikonkę przekreślonego kółka obok odcinka lub tytułu, który chcemy ukryć — można wymazać zarówno poszczególne epizody, jak i całą serię (gdy pojawi się dodatkowa opcja „Ukryć serial?"). Można też po prostu wykasować całą swoją historię oglądania, wybierając „Ukryj wszystko" na dole strony.

7 sztuczek inspirowanych serialem „Dom z papieru”

Znalazłeś kreta? Skasuj go!

Na konto Netflix wdarł się nieproszony gość? Może to być przyjaciel lub rodzeństwo, na którego urządzeniu na chwilę się zalogowaliśmy. A może były/a po wyprowadzce nadal nie założyli własnego konta? Jak przegonić intruza, który niczym Palermo wypadł czasowo lub na stałe z paczki? Aby szybko i skutecznie zweryfikować, czy ze wspólnego konta korzystają tylko najbliżsi, należy wejść w „Konto" w menu Netflix i wybrać „Wyloguj się ze wszystkich urządzeń", a następnie potwierdzić dezaktywację. 

7 sztuczek inspirowanych serialem „Dom z papieru”

Stwórz tożsamość w stylu Profesora

Tokio, Berlin czy Helsinki, a może zupełnie inne i jeszcze niezajęte miasto jak Frankfurt, Singapur czy Warszawa? Niezależnie od tego, które miasto zostanie wybrane na kolejny pseudonim w gangu Profesora, warto ustawić je jako nazwę swojego profilu. Aby go spersonalizować, po zalogowaniu się na konto Netflix należy wejść na www.netflix.com/EditProfiles, wybrać profil, a następnie dowolnie edytować jego nazwę i ikonę. Uwaga, do wyboru dostępny jest cały katalog wizerunków sprawców napadu

7 sztuczek inspirowanych serialem „Dom z papieru”

Chroń swój gang

Każdy gang ma swoje zasady – Profesor ustalił je jasno już na samym początku. Żadnych imion, żadnych osobistych informacji, żadnych bliższych relacji, żadnych ofiar. Wszystko po to, by chronić członków ekipy. Z konta Netflix może jednocześnie korzystać nawet pięć osób, dlatego warto przygotować poszczególne profile tak, by każda z nich mogła w pełni bezpiecznie odkrywać tajemnice biblioteki filmów i seriali, a rodzice trzymać nad wszystkim pieczę. W zakładce „Profile i kontrola rodzicielska” można znaleźć cały wachlarz – możliwość ustawienia kodu PIN, filtrów wiekowych czy usuwanie konkretnych tytułów z biblioteki. Wystarczy kilka kliknięć i nawet mały Cincinnati może cieszyć się własnym miejscem w gangu i dostępem do ulubionych treści.

7 sztuczek inspirowanych serialem „Dom z papieru”

Wybierz się na własny napad

Szykuje się długi napad, to znaczy wypad do banku? Oczekując na wypłatę środków, można zabić... trochę czasu i obejrzeć coś na Netflix. By podczas seansu nieprzewidziane zdarzenia nie przerwały akcji, najlepiej pobrać wybrany tytuł wcześniej, by oglądać go w trybie offline. Wystarczy wejść w aplikację Netflix na urządzeniu mobilnym i wybrać tytuł, a następnie, wcisnąć ikonę „Pobierz". 

W przypadku seriali i programów ikona ta pojawi się obok każdego dostępnego odcinka). Gdy tytuł zostanie zaciągnięty, będzie dostępny w folderze „Pobrane pliki".

7 sztuczek inspirowanych serialem „Dom z papieru”

Poruszaj się po Netflix jak Río

Rio to prawdziwy wirtuoz klawiatury. By nieco uszczknąć z jego talentu i poczuć się jak haker, warto poznać kilka skrótów klawiaturowych, które przydadzą się podczas oglądania filmów lub seriali Netflix na komputerze:

  • Enter i Spacja – pauza i odtwarzanie;
  • F – włącz/wyłącz pełny ekran; 
  • Esc – wyjście z trybu pełnoekranowego;
  • Shift + Strzałka w prawo – przewijanie do przodu o 10 sekund;
  • Shift + Strzałka w lewo – przewijanie do tyłu o 10 sekund;
  • Strzałka do góry – podgłaśnianie;
  • Strzałka do dołu – ściszanie;
  • M – wyciszenie;
  • S – pomiń czołówkę;

7 sztuczek inspirowanych serialem „Dom z papieru”

Skorzystaj z tajnych kodów Profesora

Profesor zawsze ma przygotowany plan A, B, C… i tak do końca alfabetu. Jego rozbudowane scenariusze potencjalnych zdarzeń nie raz ratowały gang z opresji. Finał akcji w Banku Hiszpanii został już ujawniony, więc warto poznać specjalne kody, dzięki którym fani „Domu z papieru” z łatwością odnajdą kolejne produkcje:

  • Seriale w konwencji thrillera - 89811
  • Thrillery akcji - 43048
  • Akcja i przygoda - 1365
  • Kryminalne filmy akcji i przygodowe - 9584
  • Thrillery kryminalne - 10499
  • Programy i seriale kryminalne - 26146
  • Filmy kryminalne - 5824
  • Latynoamerykańskie filmy kryminalne - 4756
  • Hiszpańskie - 81399657
  • Trzymające w napięciu - 100055
  • Emocjonujące - 100041

Aby skorzystać z kodu, wystarczy wkleić wybrany ciąg cyfr na końcu adresu http://www.netflix.com/browse/genre/. Na przykład, by obejrzeć „Thriller kryminalny”, w pasku przeglądarki, wystarczy wstawić adres: https://www.netflix.com/browse/genre/10499.

7 sztuczek inspirowanych serialem „Dom z papieru”

Zobacz: Netflix Originals: filmy i seriale do obejrzenia w grudniu 2021
Zobacz: Netflix także na Spotify. Niestety (jeszcze) nie w Polsce

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Netflix

Źródło tekstu: Netflix