Microsoft Defender udostępniony dla Linuxa

Od jakiegoś czasu Microsoft okazuje wielką sympatię dla systemu Linux. Kolejnym tego przykładem jest edycja Defendera specjalnie pod kątem kilku jego dystrybucji.

Henryk Tur (HTur)
1
Udostępnij na fb
Udostępnij na X
Microsoft Defender udostępniony dla Linuxa

Niedawno Windows 10 otrzymał Windows Subsystem for Linux (WSL) i Tuxa w Eksploratorze Plików, a teraz wypuszczono edycję Microsoft Defender ATP (Advanced Threat Protection), która dedykowana jest następującym dystrybucjom:

Dalsza część tekstu pod wideo
  • RHEL 7.2+
  • CentOS Linux 7.2+
  • Ubuntu 16 LTS, or higher LTS
  • SLES 12+
  • Debian 9+
  • Oracle Linux 7.2
Microsoft Defender udostępniony dla Linuxa

Na blogu Microsoftu, Helen Allas wyjaśnia: "Dodanie obsługi dystrybucji Linuxa dla ATP to istotny ruch w kierunku zapewnienia użytkownikom większego bezpieczeństwa. Dzięki temu Microsoft Defender Security Center będzie mógł zapewnić ochronę całemu środowisku serwerowemu i biznesowemu".

Microsoft podaje, że ochronę można wdrożyć i skonfigurować, korzystając z Puppe, Ansible lub innych narzędzi konfiguracyjnych. Wymagana jest licencja serwerowa dla Microsoft Defender ATP for Servers - można zdobyć ją tutaj. A instrukcja wdrożenia znajduje się na tej stronie.

Allas obiecuje, że to jeszcze nie koniec wspólnej podróży Microsoftu i Linuxa. Zapowiada, że z biegiem czasu będą wprowadzane kolejne rozwiązania pod kątem "pingwinka". A ja przypomnę, że Windows Defender od kilkunastu miesięcy osiąga bardzo dobre wyniki w testach AV Test - okazuje się on na tyle skuteczny przeciwko szkodnikom, że niektórzy eksperci twierdzą, że może zastąpić oprogramowanie antywirusowe firm trzecich.