DAJ CYNK

Najnowsza gama projektorów laserowych Panasonic: 3-chipowa technologia DLP, obraz 4K

Henryk Tur

Sprzęt

Panasonic PT-RQ35K to najmniejsze i najlżejsze na świecie projektory. Osiągają poziom jasności 30.5 tys. lumenów, a zastosowanie w ich 3-chipowej technologii DLP ma pomóc w wierniejszym i bardziej przyciągającym uwagę odwzorowaniem kolorów. Na tym nie koniec ich zalet.

Panasonic zaprezentował nową serię projektorów PT-RQ35K. Mają one trafić do sprzedaży już w grudniu i "wyznaczać nowy standard rozrywki opartej na lokalizacji". Wszystkie modele wchodzące w skład serii są proste w konfiguracji oraz obsłudze i oferują jakość obrazu 4K. Dwa z nich - PT-RQ35K (4K) i PT-RZ34K (WUXGA) to najmniejsze i najlżejsze na świecie projektory o jasności 30.5tys. lumenów. Są przeznaczone do używania w takich miejscach, jak muzea, parki rozrywki czy wystawy, sprawdzą się również podczas wydarzeń. Pracują bardzo cicho, emitując dźwięk 46 dB. Rozdzielczość 4K wspiera technologia Quad Pixel Drive, co w połączeniu z całkowicie nowym modułem laserowym pozwala generować obrazy w nowym, lepszym standardzie. Warto dodać, że  iirma Panasonic jako jedyna korzysta z technologii przemieszczania pikseli w dwóch osiach zapewniającej najostrzejsze i najbardziej szczegółowe obrazy (w rozdzielczości 3840 x 2400 pikseli, 4K/16:10).

Zobacz: BenQ W2700i i BenQ TK850i to nowe domowe projektory 4K HDR z Android TV certyfikowanym przez Google

W porównaniu z poprzednikiem – projektorem RQ32K - najnowszy moduł firmy Panasonic z czerwonym i niebieskim laserem gwarantuje wyższy poziom realizmu, rozszerzając gamę kolorów do 114% w porównaniu z poprzednikiem. Dokonano optymalizacji długości fal lasera niebieskiego oraz systemu Dynamic Digital Control, który reguluje moc wyjściową czerwonego lasera. Do tego zapewniono chłodzenie niezbędne do utrzymanie stałej jakości obrazu.

Zmniejszenie wymiarów o 40% w porównaniu z e wspomnianym RQ32K ułatwia transport, ustawienie i montaż projektora przez dwie osoby. Dedykowane mu oprogramowanie Smart Projector Control (korzystające z technologii NFC) pozwala instalatorowi wykonać konfigurację za pomocą aplikacji na telefonie komórkowym bez podłączania do projektora. Remote Preview to funkcja umożliwiająca sprawdzenie sygnału obrazu i treści w przeglądarce internetowej lub aplikacji, gdy projektor jest w trybie oczekiwania i ma założony dekielek. Operatorzy mają do wyboru trzy poziomy korekty obrazu - w zależności od nasilenia problemu. Mogą również wyłączyć funkcję, gdy nie jest potrzebna. Opcjonalne oprogramowanie Geometry Manager Pro jest przydatne dla osób, które potrzebują funkcji maskowania map bitowych oraz automatycznej jednoczesnej kalibracji wygładzania krawędzi za pomocą kamery zewnętrznej.

Niestety, jak na razie nie podano cen nowych projektorów.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News