Smartfony Sharp Aquos V i Aquos R3 w końcu debiutują na polskim rynku

Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami dystrybutora, na polski rynek wkracza flagowy Sharp Aquos R3 ze Snapdragonem 855, ekranem 120 Hz, a do tego niebanalnym aparatem 12 Mpix + 20 Mpix. Towarzyszy mu średniej klasy model Aquos R3.

Mieszko Zagańczyk (Mieszko)
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na X
Smartfony Sharp Aquos V i Aquos R3 w końcu debiutują na polskim rynku

Sharp nie jest w Polsce zbyt popularnym producentem smartfonów, a sprzedawane u nas modle dotąd nie wyróżniały się niczym szczególnym. Nowy dystrybutor  japońskiej marki -  CK Mediator – podjął się spopularyzowania jej na naszym rynku. O nowych modelach Sharpa firma mówiła jeszcze w październiku 2019 r., a teraz, jak oficjalnie poinformował dystrybutor, Aquos V i Aquos R3  debiutują na polskim rynku.     

Dalsza część tekstu pod wideo

Sharp  Aquos V miał swoją premierę na targach IFA 2019. Smartfon otrzymał ekran 5,9 cala Full HD+, niezbyt nowy układ Snapdragon 835 z 4/64 GB pamięci oraz podwójny aparat 13 + 13 Mpix. Jest to reprezentant średniej półki i nie on wzbudza zaciekawienie. 

Znacznie bardziej interesujący jest Sharp Aquos R3. To flagowy model  z dużym ekranem IGZO o przekątnej 6,2 cala i rozdzielczości Quad HD+ (3120 x 1440 pikseli), charakteryzującym się odświeżaniem 120 Hz, a także obsługą HDR 10. Niebanalnym elementem jest dodatkowe, drugie wcięcie na dole ekranu, gdzie umieszczony jest czytnik linii papilarnych.

Smartfony Sharp Aquos V i Aquos R3 w końcu debiutują na polskim rynku

Nietypowym rozwiązaniem jest też podwójny aparat, a właściwie aparat i kamera. Zdjęcia wykonamy za pomocą matrycy 12 Mpix z optyką f/1,7 o kącie widzenia 78 stopni, natomiast do nagrywania wideo służy drugi moduł - 20 Mpix (f/2,4, 125 stopni). Przedni aparat, umieszczony w górnym wcięciu, ma natomiast rozdzielczości 16 Mpix. Fotografowanie wspierają funkcje sztucznej inteligencji.

Sharp Aquos R3 napędzany jest układem Snapdragon 855, który do pomocy otrzymał 6 GB pamięci RAM. Na pliki użytkownik będzie miał 128 GB. Zaleta mogą się także okazać głośniki stereo z Dolby Atmos. Akumulator o pojemności 3200 mAh można ładować bezprzewodowo w standardzie Qi (11 W). Wszystkim zarządza system Android 9.0.

Obydwa urządzenia mają swoje zalety, jednak dystrybutorowi może być je trudno spopularyzować na polskim rynku. Ceny są dość wysokie – o ile kwota 1080 zł za Aquosa V  jest jeszcze do przyjęcia, to już wyceniony na 3400 zł Aquos R3 będzie miał trudniejsze zadanie.