Wrocław. Tego w paczkomacie nikt się nie spodziewał

Pewien wrocławianin urządził sobie z automatu paczkowego kanał tranzytowy dla narkotyków – raportuje policja. I był bardzo zdziwiony, że plan nie wypalił.

Karolina Mirosz (mkina)
12
Udostępnij na fb
Udostępnij na X
Wrocław. Tego w paczkomacie nikt się nie spodziewał

Policjanci z Zespołu do walki z Przestępczością Narkotykową Wydziału Kryminalnego z Wrocławskiej Komendy Miejskiej Policji odkryli 3 kg narkotyków. Nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie to, że odkrycia dokonali w paczkomacie mieszczącym się w dzielnicy Wrocław Fabryczna.

Dalsza część tekstu pod wideo

O nietypowej przesyłce policjanci z Wrocławia dowiedzieli się prowadząc działania operacyjne, czytamy. Po wykryciu kontrabandy kryminalni zaczaili się w pobliżu i cierpliwie czekali, aż po pakunek przyjdzie adresat. Okazał się nim 19-letni mieszkaniec Wrocławia, który, jak zauważono, wykazywał szczere zdziwienie, gdy przy paczkomacie nagle pojawili się funkcjonariusze.

W domu miał tego więcej. Znacznie więcej

Policja nie tylko zabezpieczyła narkotyki z przesyłki, ale też przeszukała mieszkanie wrocławianina, odkrywając kolejne porcje nielegalnych substancji. Łącznie policjanci z komendy we Wrocławiu zabezpieczyli ponad 8 kg narkotyków.

W domu zatrzymanego odkryto między innymi marihuanę i mefedron, a także tabletki psychotropowe. O winie wrocławianina świadczyły też znalezione przedmioty, a wśród nich waga elektroniczna do porcjowania środków, woreczki strunowe do ich pakowania oraz zgrzewarka próżniowa.

Wrocław. Tego w paczkomacie nikt się nie spodziewał

Teraz nastolatek usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków, za co grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Prokuratura wystąpiła dodatkowo z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie 19-latka, na co wyraził już zgodę sąd. Zatrzymany został przeniesiony do aresztu śledczego na 3 miesiące.

Lekcja: automat paczkowy nie zapewnia anonimowości

Co warto natomiast w tej sytuacji podkreślić, to fakt, że obala ona pewien obiegowy mit, jakoby automaty paczkowe gwarantowały pełną anonimowość. A co za tym idzie, były świetnym narzędziem logistycznym dla przestępców.

Owszem, dane odbiorcy mogą być fałszywe, gdyż do nadania i odbioru przesyłki wystarczy numer telefonu, a ten można zarejestrować na tak zwanego słupa. Jednak przy urządzeniach zazwyczaj pojawia się monitoring, a policja, jak doskonale widać, ma swoje sposoby, by szmuglerkę wychwycić.