Nagrody RFBenchmark Awards 2024 rozdane. Orange, Play, Plus i T-Mobile wyróżnione
Podczas wczorajszego (16 kwietnia) Sympozjum RFBenchmark w Warszawie zostały wręczone nagrody RFBenchmark Awards za osiągnięcia w 2024 roku. Gala była kulminacyjnym punktem ważnego spotkania ekspertów dyskutujących o przyszłości telekomunikacji w latach 2025-2030. Wśród laureatów znaleźli się najwięksi polscy operatorzy: Orange Polska i T-Mobile Polska zdobyli po dwie statuetki, a wyróżnienia za kluczowe osiągnięcia otrzymały również Play i Plus.

Laureaci RFBenchmark Awards 2024
Szczegółowe wyniki prezentują się następująco:
- Orange Polska zdobył nagrody w kategoriach "Najszybsza sieć mobilna w Polsce w 2024" i "Najszybsza Sieć 5G w 2024", nagrody odebrał Marcin Ney, Mobile Network Development Director,
- T-Mobile Polska został wyróżniony w kategoriach "Najlepszy operator technologii LTE w 2024" i "Największy przyrost prędkości 5G w 2024", nagrody odebrała Małgorzata Dowżyk-Rybak, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej,
- Play otrzymał nagrodę za "Najbardziej dynamiczną rozbudowę sieci w 2024", nagrodę odebrał Jan Pilewski, dyrektor Departamentu Public Affairs,
- Plus został doceniony za "Działania na rzecz rozwoju infrastruktury komunikacji krytycznej w 2024", nagrodę odebrał Przemysław Gęsiak, Kierownik Zespołu ds. Sieci Plus MCX.
Wyróżnienia te stanowią uznanie dla inwestycji i działań operatorów, które przełożyły się na jakość i rozwój usług telekomunikacyjnych w Polsce w minionym roku.



Nagrody w kontekście wyzwań branży
Ceremonia wręczenia nagród była częścią Sympozjum RFBenchmark zatytułowanego „Wyzwania sektora telekomunikacji w latach 2025–2030”. Wydarzenie, które odbyło się w Laboratorium Zamku Ujazdowskiego, zgromadziło czołowych przedstawicieli branży z Polski i Europy. Wśród gości znaleźli się między innymi Prezes UKE Jacek Oko, Dyrektor Instytutu Łączności Anna Streżyńska, a także reprezentanci operatorów, firm technologicznych (jak Nokia, Ericsson, PCTEL, Infovista, VECTOR GROUP), organizacji branżowych (KIGEiT) oraz świata nauki (WAT, AGH, PW).
Eksperci debatowali o kluczowych trendach i problemach nadchodzących lat, takich jak rozwój i implementacja sieci 5G, wpływ regulacji prawnych, rosnące znaczenie cyberbezpieczeństwa, wykorzystanie sztucznej inteligencji w zarządzaniu sieciami oraz adaptacja sektora do wymogów zrównoważonego rozwoju. Szczególną uwagę poświęcono także komunikacji krytycznej w obliczu bieżących wyzwań geopolitycznych.