DAJ CYNK

Test Xiaomi Mi Air 2S - tanie słuchawki pokazujące, że #XiaomiLepsze

Arkadiusz Bała (ArecaS)

Testy sprzętu

Obsługa

Parowanie Xiaomi Mi Air 2S jest z jednej strony bardzo proste, a z drugiej szalenie uciążliwe. Otóż żeby połączyć je z urządzeniem musimy włożyć je do etui, a następnie przytrzymać przycisk umieszczony na nim przycisk. Całość działa szybko i niezawodnie, więc to na pewno na plus, ale konieczność każdorazowego wyjmowania słuchawek z uszu i szukania pudełka irytuje. Znajdziemy na rynku przykłady, które pokazują, że można tę kwestię rozwiązać lepiej.

Xiaomi Mi Air 2S

Xiaomi Mi Air 2S oferują obsługę gestami, jednak jej implementacja budzi u mnie mieszane uczucia. Otóż zakres dostępnych gestów jest bardzo ograniczony. Możemy skorzystać wyłącznie z podwójnego stuknięcia w lewą lub prawą słuchawkę, które przypisane są odpowiednio do wywoływania asystenta i funkcji play/pauza. Dodatkowo słuchawki nie oferują żadnego sygnału dźwiękowego, który poinformowałby użytkownika, że dotknięcie zostało zarejestrowane.

Trochę szkoda, że funkcja sterowania gestami jest tutaj tak okrojona, bo od strony technicznej jest ona zrealizowana w zasadzie perfekcyjnie. Rejestrowanie dotknięć działa niezawodnie, w aktywną powierzchnię łatwo trafić, a opóźnienia są minimalne.

Okrojoną obsługę gestów częściowo rekompensuje obecność innej, bardzo praktycznej funkcji. Dzięki wbudowanym czujnikom zbliżeniowym słuchawki są w stanie rozpoznać, kiedy wyjmujemy je z uszu i wstrzymać w tym czasie odtwarzanie muzyki, a następnie wznowić je po ich ponownym włożeniu. Mimo tego drobiazgu jest to bardzo praktyczny dodatek.

Xiaomi Mi Air 2S

W tym miejscu warto odnotować, że producent przewidział możliwość skonfigurowania wybranych funkcji słuchawek z poziomu dedykowanej aplikacji. Niestety nie znajdziemy jej w oficjalnych sklepach z aplikacjami, a dostępne w sieci pliki instalacyjne (których pobieranie odradzamy ze względów bezpieczeństwa) dostępne są wyłącznie w języku chińskim. Na szczęście Mi Air 2S doskonale działają również bez niej, a w zasadzie jedyną dotkliwą stratą jest brak możliwości skonfigurowania dostępnych gestów.

Łączność

Xiaomi Mi Air 2S wyposażono w łączność Bluetooth 5.0. Łączenie ze źródłem trwa szybko, a samo połączenie przez większość czasu pozostawało stabilne. Zasięg wystarczał, żebym spokojnie mógł chodzić po całym dwupokojowym mieszkaniu, aczkolwiek zdarzało się, że muzyka przerywała, kiedy na drodze sygnału pojawiały się ściany.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: własne

Źródło tekstu: własne