mBank wprowadza zmiany, chodzi o BLIK

mBank zapowiedział wprowadzenie zmian w swoich regulaminach. Dotyczą one między innymi BLIKA i kart debetowych. Zmieni się również wygląd cennika.

Marian Szutiak (msnet)
4
Udostępnij na fb
Udostępnij na X
mBank wprowadza zmiany, chodzi o BLIK

BLIK i karty debetowe

mBank wprowadza zmiany, które mają ułatwić korzystanie z BLIKA. Nie będzie już na przykład domyślnego dziennego limitu ilościowego, natomiast limit kwotowy będzie można zmienić w aplikacji. Data wprowadzenia tych zmian nie została jeszcze podana, ale ma to wkrótce nastąpić. Natomiast 18 kwietnia 2023 roku mBank zwiększy domyślny limit kwotowy na transakcje BLIKIEM do 3000 zł.

Dalsza część tekstu pod wideo

W aplikacji mobilnej mBanku wkrótce będzie można skorzystać z większej liczby kart bez plastiku.

Opłaty i prowizje

mBank zapowiedział również wprowadzenie nowego wyglądu swojego cennika. Nie wpływa to w żaden sposób na wysokość opłat, prowizji i zasad, według których są pobierane. mBank upraszcza język i formę, w jakiej prezentuje opłaty i prowizje w cenniku, odświeża również szatę graficzną całego dokumentu.

Gdy 18 kwietnia 2023 roku lub później złożysz wniosek o produkty kredytowe, to powody, dla których możemy zmieniać cennik, znajdziesz tylko w umowie do Twojego kredytu.

Gdy 9 maja 2023 roku lub później podpiszesz umowę o produkty inwestycyjne (Supermarket Funduszy Inwestycyjnych, Indywidualne Konto Emerytalne mSkarbiec - IKE Fundusze) lub o doradztwo inwestycyjne, to zasady zmiany cennika znajdziesz w cenniku, a nie jak dotychczas w regulaminach do tych produktów.

– informuje mBank w komunikacie

Doradztwo inwestycyjne

mBank przypomina, że usługę doradztwa inwestycyjnego możemy świadczyć tylko wtedy, gdy ma aktualne informacje o profilu inwestycyjnym klienta. Dlatego ankietę MIFID trzeba wypełniać co 3 lata. Jeśli klient tego nie zrobi, to od 9 maja 2023 roku mBank będzie zawieszać tę usługę. Oznacza to, że:

  • klient nie otrzyma od mBanku kolejnych rekomendacji,
  • klient nie zobaczy dopasowania swojego portfela do portfela modelowego (rekomendowanego) w serwisie transakcyjnym oraz w aplikacji mobilnej.

Usługa zostanie ponownie udostępniona po wypełnieniu ankietę MIFID.

Więcej szczegółów można znaleźć w wykazie zmian (plik PDF), natomiast zestaw nowych dokumentów dołączamy poniżej: