Meta AI debiutuje w Europie. Inteligentny asystent na Facebooku, Instagramie i WhatsApp

Meta oficjalnie wprowadza swojego inteligentnego asystenta Meta AI na rynek europejski. Od tego tygodnia użytkownicy w Polsce i ponad 60 innych krajach, w tym w Unii Europejskiej, zyskają dostęp do nowoczesnego czatbota, który ułatwi codzienną komunikację i wyszukiwanie informacji. To największa jak dotąd ekspansja Meta AI, która docelowo obejmie ponad 100 krajów na całym świecie.

Marian Szutiak (msnet)
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na X
Meta AI debiutuje w Europie. Inteligentny asystent na Facebooku, Instagramie i WhatsApp

Asystent na wyciągnięcie ręki – jak go znaleźć?

Meta AI zostanie zintegrowane z aplikacjami, które użytkownicy już znają i używają na co dzień. Czatbot pojawi się na Facebooku, Instagramie, Messengerze oraz w aplikacji WhatsApp.

Dalsza część tekstu pod wideo

Aby rozpocząć interakcję, wystarczy znaleźć ikonę niebieskiego okręgu, która pojawi się w sekcji wiadomości. Meta AI początkowo obsłuży sześć języków: angielski, francuski, hiszpański, portugalski, włoski i niemiecki.

Meta AI debiutuje w Europie. Inteligentny asystent na Facebooku, Instagramie i WhatsApp

Nowe funkcje Meta AI – jak mogą Ci pomóc?

  • Asystent w czatach grupowych – na WhatsAppie (a wkrótce także na Messengerze i Instagramie) wystarczy wpisać „@MetaAI” w rozmowie grupowej, aby zadać pytanie lub uzyskać sugestie, na przykład przy planowaniu podróży, wyborze restauracji czy rozwiązywaniu sporów.
  • Lepsze wyszukiwanie treści – Meta AI zostanie zintegrowane z paskiem wyszukiwania na Facebooku i Instagramie. Oznacza to, że użytkownicy bez przełączania się między kartami otrzymają wyniki wyszukiwania obejmujące Rolki, zdjęcia, posty znajomych i obserwowanych stron.
  • Wsparcie na co dzień – Meta AI pomoże w organizacji dnia, odpowiadając na pytania, dostarczając informacji z sieci oraz sugerując treści dopasowane do zainteresowań użytkownika.

Meta AI w Europie – technologiczne opóźnienie i przyszłe plany

Meta AI zostało uruchomione w Stanach Zjednoczonych już w 2023 roku, jednak regulacje prawne w Europie sprawiły, że jego debiut na Starym Kontynencie zajął więcej czasu. Firma Marka Zuckerberga przyznaje, że dostosowanie technologii do unijnych przepisów było wyzwaniem, ale teraz asystent wchodzi do Europy z ambicją dorównania funkcjonalnością wersji amerykańskiej.

Meta planuje dalsze rozwijanie sztucznej inteligencji poprzez dodanie funkcji personalizacji, pamięci oraz rozszerzonych możliwości kreatywnych, takich jak AI Studio.

Meta AI debiutuje w Europie. Inteligentny asystent na Facebooku, Instagramie i WhatsApp

Meta AI zmienia sposób korzystania z Internetu

Meta AI już teraz wpływa na sposób, w jaki ludzie korzystają z mediów społecznościowych – ułatwia kontakty, przełamuje bariery językowe i pomaga szybciej odnajdywać informacje. W najbliższych miesiącach możemy spodziewać się jeszcze większej integracji AI z codziennymi funkcjami aplikacji Meta.