WhatsApp z genialną nowością. Utrze nosa Policji

WhatsApp testuje funkcję, dzięki której rozmowy będą jeszcze bezpieczniejsze.

Anna Rymsza (Xyrcon)
1
Udostępnij na fb
Udostępnij na X
WhatsApp z genialną nowością. Utrze nosa Policji

Schowaj się przed rozmówcą na iOS

WhatsApp już szyfruje rozmowy i połączenia end-to-end, co oznacza, że tylko uczestnicy mogą poznać ich treść. Wersja testowa WhatsAppa dla iOS (23.23.1.70) wprowadza kolejne zabezpieczenie, które ma ochronić prywatność użytkowników podczas rozmawiania głosowego i z wideo. WhatsApp zyska możliwość ukrycia adresu IP przed innymi uczestnikami czatu. To istotne choćby dlatego, że adres sieciowy pozwala w pewnym stopniu określić, gdzie aktualnie przebywa rozmówca.

Dalsza część tekstu pod wideo

Jak to działa? Jeśli włączysz ochronę adresu sieciowego, cały ruch zostanie przekierowany przez serwery WhatsAppa. Z punktu widzenia innych rozmówców będzie to wyglądało tak, jakby Twój ruch wychodził właśnie z serwerów WhatsAppa – nie będą mogli zobaczyć Twojego prawdziwego adresu. Oczywiście cały ruch pozostanie zaszyfrowany. Trzeba przy tym liczyć się z możliwością pogorszenia jakości rozmowy, ale to mała cena za zachowanie prywatności.

Sztuczna inteligencja, wszędzie sztuczna inteligencja

W wersji testowej WhatsAppa dla Androida (2.23.23.10) wprowadzane są właśnie dalesze zmiany interfejsu. Niektórzy testerzy mogą eksperymentować z nowymi kolorami i ikonami, a także z nowym paskiem z głównymi poleceniami aplikacji. Przy tym tworzący komunikator wysłuchali krytyki użytkowników i przywrócił starsze ikony do nowego interfejsu. Warto przy tym pamiętać, że jeszcze wiele może się zmienić.

Zgodnie z aktualną modą, WhatsApp eksperymentuje także ze sztuczną inteligencją. Specjaliści z WABetaInfo odkryli w wersji 2.23.23.8 komunikatora zalążek obecności czatbota bazującego na SI.

Bot będzie pracował na pierwszej linii wsparcia użytkownika i z pewnością sprawdzi się to lepiej niż przygotowane wcześniej, ogólne wiadomości, odsyłane automatycznie. Sztuczna Inteligencja powinna lepiej wyłapywać szczegóły pytań i znajdować konkretne propozycje kolejnych kroków. To z kolei zaowocuje szybszym rozwiązywaniem problemów, a więc wyższym zadowoleniem użytkowników. Nie wiemy jeszcze, kiedy SI zostanie uruchomiona.